fbpx

Yıldız Sunta’yı akrabası kurtaracak

MALİ BUNALIMLAR

Kocaeli’nin bir dönem en büyük fabrikalarından biri olan, yüzlerce çalışanıyla üretim yapan Ahmet Yıldız’ın sahibi olduğu Yıldız Sunta MDF, yaklaşık bir yıl önce büyük bir mali bunalıma girdi. İşçilerin maaşlarını ödeyemez duruma gelen fabrika üretimi durdurmuştu.

ALMAK İSTEYENLER OLMUŞTU AMA…

Yaşanan süreçte Yıldız Sunta MDF konkordato başvurusu yaptı ve bu başvuru kabul gördü. Birkaç defa kısa süreyle konkordatosu uzayan Yıldız Sunta’yı yurt içi ve yurt dışından satın almak isteyenler olmuş ancak bir türlü anlaşma sağlanamamıştı.

ÖDEME SÖZÜ DE TUTULMADI

Yıldız Sunta’nın yaklaşık 450 işçisine de 31 Mayıs’ta ödeme sözü verilmiş ancak bu söz de yerine getirilmemişti. Hatta iki gün önce Yıldız Sunta’dan alacağı olan işçiler fabrikayı basmış ve verecek sözünü tutmayan yönetimi mahkemeye verme kararı almıştı. İşçilerin 10’ar maaşları ve kıdem tazminatları hala ödenmemiş durumda.

YILDIZ ENTEGRE

Tüm bunlar yaşanırken flaş bir gelişme yaşandığı öğrenildi. Yıldız Sunta’daki Konkordato Komiser Heyeti fabrikayla ilgili son raporunu hazırladı. Ahmet Yıldız’ın sahibi olduğu Yıldız Sunta’yı Yıldız Entegre’nin sahibi Fehmi Yıldız’ın almaya hazırlandığı öğrenildi.

AKRABASI

Yıldız Sunta MDF Konkordato Komiser Heyetinin Yıldız Entegre’nin satın alma işlemleri için Rekabet Kurumuna başvuru yaptığı notunu da hazırladığı rapora düştü. Ancak henüz herhangi bir fiyat belirlenmiş değil. Önümüzdeki günlerde Yıldız Sunta’nın yeni sahibi Ahmet Yıldız’ın akrabası, Yıldız Entegre’nin sahibi Fehmi Yıldız olacağı ifade edildi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com