fbpx

Yeni Cuma Çay Bahçesi ihaleye çıkacak mı?

3 YIL ÖNCE 729 BİN LİRA

Yaklaşık üç yıl önce “3 yıllık” ihaleye çıkılan İzmit Yeni Cuma Çay Bahçesi, aylık 17 bin + KDV, 3 yıl içinse KDV dahil toplam 729 bin liraya gitmiş, ihaleyi Mehmet Ali Paşa’nın tanıdık simalarından Muhammet Şengöz kazanmıştı.

PANDEMİ NEDENİYLE

Söz konusu çay bahçesinin nisan ayında yeniden ihaleye çıkarılması ya da mevcut işletmecinin çay bahçesini boş olarak belediyeye teslim etmesi gerekiyordu. Ancak Pandemi süreci nedeniyle tüm kafe ve çay bahçelerinde olduğu gibi Yeni Cuma Çay Bahçesi de kapalı kalınca süreç uzadı.

BUGÜN YARIN DOLACAK

1 Haziran itibariyle yeniden hizmet vermeye başlayan Yeni Cuma Çay Bahçesinde sözleşme süresinin bugün ya da yarın dolması bekleniyor. Dolayısıyla İzmit Belediyesinin söz konusu işletmeyle ilgili nasıl bir tavır alacağı da merak ediliyor.

BİR AY ÖNCESİNDEN…

Normal şartlar altında belediyeler sözleşme bitiminden bir ay kadar önce yeni ihaleye çıkar, 15 günlük para yatırma süreci ile diğer yasal süreçler bu süre zarfında tamamlanır, ihaleyi kazanan firma ise sözleşme bitiminde kiralanacak yeri teslim alırdı.

KENDİ Mİ İŞLETECEK?

Sözleşme süresinin tamamlanmasına birkaç gün kalmasına rağmen İzmit Belediyesinin yeni ihaleye çıkmaması, belediyenin bu çay bahçesini de kendi işleteceğine dair iddiaları kuvvetlendiriyor.

LALEZAR GİBİ

Bilindiği gibi İzmit Belediyesi, daha önce Lalezar adıyla hizmet veren Yahya Kaptan’daki kendisine ait kafe için yeniden ihaleye çıkmamış, geçen hafta mevcut işletmeciden kalan yapı da yıkılarak, bölgeye yeni bir yapı inşa edileceği ve yapılacak kafeyi belediyenin işleteceği ifade edilmişti.

EN AZ 1 MİLYON LİRA

Söz konusu Yeni Cuma Çay Bahçesinin yeniden 3 yıllık kiralama ihalesine çıkması halinde fiyatın 1 milyon liradan aşağıya düşmeyeceği, rekabet halinde bu rakamın daha da yukarıya çıkabileceği ifade ediliyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com