fbpx

Vali Aksoy, Şehir Hastanesi’nin çalışmalarını inceledi

Vali Hüseyin Aksoy,   Kamu – {Özel sektör} iş birliği ile yapımı devam eden Kocaeli Kent Hastanesi inşaatının bağlantı yollarını inceleyerek, yetkililerden informasyon aldı.

Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, Vali Aksoy’a Kent Hastanesine ulaşımda kullanılacak güzergâhlar ile yapımı devam eden kavşak ve bağlantı yolları hakkında informasyon sunumunda bulunmuş oldu.

Kocaeli Kent Hastanesi’nin bağlantı yollarında araştırmalarda bulunan ve Karayolları 1. Bölge Müdürü Tugay Çolak’tan almış olduğu bilgiler sonucu  Vali Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu açıklamalarında ise; “Kocaeli Kent Hastanesi bağlantı yollarının ihalesi Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yapılmış oldu  ve inşaatına başlandı. Bugün de Karayolları Bölge Müdürümüzle birlikte yerinde araştırma yaparak, meydana getirilen emekler hakkında informasyon aldık.

Kent hastanemiz halkımıza hizmet vermeye başladığında; trafiğinin rahatlaması için yapılacak kavşak inşaatları ve bağlantı yolları ile halkın rahat bir halde hastaneye ulaşımı sağlanmış olacak. Ortalama 200 milyona mal olacağı değerlendirilen bu kavşak inşaatı da kent hastanemiz için mühim bir emek verme. Dileğimiz bu yılsonuna kadar da yolun tamamlanarak, hastane ile beraber halkımıza hizmet verecek konuma gelmesidir. Alın teri döken karayolları teşkilatımıza teşekkür ediyorum.” diyen Aksoy, Kocaeli Kent Hastanesi’nin bölgemize hayırlı olmasını, şifa sunmasını  diledi. 

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.guncelkocaeli.com