fbpx

Vali Aksoy: Kocaeli benim memleketim oldu

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve yönetiminin ev sahipliğinde Aydın Valiliği görevine atanan Vali Hüseyin Aksoy’un onuruna Wellborn Luxury Hotel’de veda yemeği düzenlendi. Veda yemeğine Vali Aksoy’un yanı sıra Deniz Eğitim-Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Oda Başkanları ile OSB Yönetim Kurulu Başkanları katıldı.

“ÇOK GÜZEL VE UYUM İÇİNDE ÇALIŞTIK”

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Sayın Valim, oda olarak sizlerle çok yakın çalışma fırsatı bulduk. Her konuda bize destek oldunuz ve çok güzel 3 yıl geçirmiş olduk. Bundan sonraki görev yerinizde size başarılı, mutlu, sağlıklı yıllara diliyorum. İl Sanayi Odası olarak, sizlerle çok güzel ve uyum içerisinde çalıştık. Bize vermiş olduğunuz emekler için size minnettar olduğumuzu, teşekkür ettiğimizi belirtmek istiyorum. Daha iyi günlerde yine birlikte olmak dileğiyle” diyen Başkan Zeytinoğlu, Vali Aksoy’a yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

“KOCAELİ’DE GÖREV YAPMANIN ONURUNU YAŞADIM”

Vali Hüseyin Aksoy ise, “Yaklaşık 3 yıl önce Kocaeli Valiliği görevine başladık. Böylesine önemli olan bir ilde görev yapmanın mutluluğunu, onurunu yaşadım. Kocaeli’de organize sanayi bölgeleri, organize sanayilerin dışındaki birçok sanayi kuruluşu ticaretiyle ve hareketliliğiyle gerçekten Türkiye ekonomisinin bel kemiği diyebileceğimiz bir konumda. Bu üç yıllık görev içerisinde özellikle sanayicilerimizin, iş dünyamızın bize aktardığı her türlü konuya çözüm üretmek için gayret gösterdik” dedi.

“HER SANAYİCİMİZE DESTEK VERDİK”

Devamında Vali Aksoy, “Son dönemde özellikle pandemi süresince sokağa çıkma yasağı ilan edilen noktalarda Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi hassas sektörlerde üretimin devam etmesi, üretimin durmaması adına Kocaeli’deki sanayicilerimizle birlikte ortak çalışmalar yaptık. Üretmek istiyoruz diyen her sanayicimize desteği verdik. Bu hem Kocaeli ekonomisine hem de ülke ekonomisine de çok önemli katkılar ortaya koydu. Üretmek, istihdam sağlamak ve vergi vermeği çok önemli faaliyetler olarak görüyoruz. Kocaeli de bu anlamda her sanayici önemli çalışmalar ortaya koyuyor” dedi.

“GÖREV YAPTIĞIM BEŞİNCİ İLDİ”

Kocaeli benim beşinci Valilik olarak görev yaptığım ildi. Görev yaptığım yerleri memleketim gibi benimserim. Kocaeli de benim memleketlerimden biri haline geldi. Bundan sonra Kocaeli’yi de bu şekilde anacağız. Kocaeli’nde birçok alanda iş dünyamızla iş birliği içerisinde olduk. Bu katkıları sunan iş adamlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Güzel anılarla Kocaeli’den ayrılıyoruz, bundan sonra da kapımız gönlümüz sizlere, Kocaeli’ye açık. Bugün bizimle beraber olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr