Ulaşlı’da 330 fidan dikildi

Kentteki ana yolları akıcı hale getiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ek olarak kent içindeki ana yol kenarlarını yeşillendirerek düzenliyor. Bu kapsamda Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Karamürsel ilçesi Ulaşlı mevkiinde D-130 karayolu kenarında toprak kayması sonucu bozulan araziyi teraslama emek vermesi ile düzenledi. Arazi ağaçlandırma emek vermesi ile yeşillendirilerek, oluşabilecek toprak kaymalarının önüne geçilmiş oldu.

TERASLAMA ÇALIŞMASI

Yaşanmış olan yağışlar sebebi ile Karamürsel ilçesi Ulaşlı Mevkii D-130 karayolu tarafındaki arazide toprak kayması meydana geldi. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, arazide iş makinaları ile teraslama emek vermesi gerçekleştirmiş oldu. Meydana getirilen emek verme sonrasında alan dikilen fidanlar ile ağaçlandırıldı.

330 FİDAN DİKİLDİ

Toprak kayması sonucunda bozulan 3 bin metrekare alanda meydana getirilen teraslama emek vermesi sonrasında yine toprak kaymasının yaşanmaması için fidan dikimi gerçekleştirildi. Alana 270 tane Toros Sediri ve 60 tane Leylandi fidanı dikildi. Fidanların çanakları yapılıp kazıkları çakıldı. Meydana gelen ağaçlandırma emek vermesi ile bölgedeki oluşabilecek ihtimaller içinde toprak kaymalarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr