fbpx

Ulaşımda Havuz Sistemi Meclisten Geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılmış oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın başkanlığında meydana gelen görüşmede 93 gündem maddesi üstünden görüşme gerçekleştirildi. Toplu taşımayı tek çatı altında toplamak amacı ile başlatılan ortak havuz sistemi ile ilgili protokol yapılması için mecliste Başkan Tahir Büyükakın’a yetki verildi. Büyükakın, ortak havuz ile toplu taşımadaki sıkıntıları çözmeyi hedeflediklerini söylemiş oldu

“Tüm Araçlar Havuzda Olacak”

Meclis toplantısında toplu ulaşımda ortak havuza geçilmesi ile ilgili protokol yapılmış yetkisi verildi. Mevzu ile ilgili data veren Başkan Doç. Dr. Büyükakın, “Yeni sistem ile birbirini tekrarlayan hatlardan kurtulup, aktarma şansımız olacak. Mevcut araçlarla daha ilkin gidemediğimiz noktalara gidebileceğiz. Vasıta sıkışıklığı ve yolcunun daha indirimli taşınmasının önünü açacağız. Tramvay ile entegre emek harcaması olacak. İndi bindi tarifesi uygulamasına geçebiliriz. Merkezde, Gebze ve güneyde bir havuz oluşturulacak. Tramvay ve tüm araçlarımız bu ortak havuzun içinde olacak. Toplam yolculuğu çoğaltmak, şehir içindeki trafiği azaltmak amacı ile yetki istedik” dedi. Madde meclisten oy birliği ile geçti.

Büyükşehiri Bu İsimler Denetleyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda denetim komisyonu üyeliği için seçim de yapılmış oldu. Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi Denetleme Kurulu seçimi yapılmış oldu. Denetleme kuruluna AK Parti’den Berna Abiş, Hasan Numan Tonka ve Ali Karakaş, CHP’den Mehmet Nuri Paşa, MHP’den ise Özhan Kurt seçildi. Bu adlar Büyükşehir Belediyesi’ni denetleyecek. Ocak ayı meclisinde ek olarak şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmuş oldu, akabinde İstiklal Marşımız söylendi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com