fbpx

Üçüncü sırada Kocaeli var. Sağlık Bakanlığından dikkat çeken Korona videosu

10 BİNE YAKLAŞTI

Bilindiği üzere ne yazık ki ülkemizde Korona virüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızı sayısı 131’i buldu. Vakalar ise 10 bin bandına çok yaklaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç gün önce Korona virüse karşı yeni tedbirleri de açıkladı. Bu tedbiri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehirde çok sıkı bir şekilde tedbirlerin uygulanacağını söyledi.

ERDOĞAN DA KOCAELİ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükşehirlerden bahsederken özellikle İstanbul, Ankara ve Kocaeli demişti. İlk sıralarda Kocaeli isminin zikredilmesi bu konuşmanın kentimiz açısından en dikkat çeken noktalarından biri olmuştu.

28 KENT VAR

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hesabından yayınlanan bir teşekkür videosunda Kocaeli yine üçüncü sırada yer aldı. Bakanlıkça hazırlanan videoda 28 kentin boş meydanları bir slayt gösterisiyle yayınlandı. Videonun sonunda, “Sağ ol Türkiye, tedbirlere uyarak günü evde geçirdin. Mümkün olduğunca böyle devam edelim” ifadelerine yer verildi. İşte Kocaeli bu 28 kentten üçüncü sırada kendine yer buldu.

ÜÇÜNCÜ SIRADA KOCAELİ

Bakanlıkça hazırlanan bu dikkat çekici videoda sırasıyla şu kentler yer aldı: İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Ağrı, Eskişehir, Van, Ardahan, Mersin, Antalya, Balıkesir, Muğla, Ordu, Kars, Kayseri, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa, Kırklareli, Gaziantep, Burdur, Isparta, Erzurum, Hatay ve Samsun.

Sağ ol Türkiye.
Yarını tedbirlere daha sıkı uyarak geçirelim. pic.twitter.com/pdD4CC0IPB

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) March 29, 2020İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com