fbpx

Tahir Büyükakın’dan Corona Açıklaması!

11 ilçe belediye başkanı ile birlikte Ak Parti Kocaeli yerel yönetimler koordinasyon toplantısında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın; “Elimizde şuanda 30 milyon metrekare kapalı alanı dezenfekte edecek ilaç stoğumuz bulunuyor. Bu konuda bir endişenin olmaması gerekiyor” dedi.

SÜREÇ BAŞARILI YÜRÜTÜLDÜ

“Dünyada hızlı bir şekilde yayılmakta olan bir salgınla karşı karşıyayız. Başta sağlık bakanlığımız olmak üzere ilgili tüm bakanlıklar tüm tedbirler birçok ülkeden daha iyi şekilde alarak süreci çok iyi şekilde yürütüyor. Buradaki kritik süreç şuydu. Salgının diğerlerinden farklı olarak çok hızlı bir şekilde yayılmasıdır. Dolayısıyla bakanlığımızın başarıyla yürüttüğü salgının ortaya çıkmamasını ve erken tedbirleri almasıdır. Bu süreçte zaten başarıyla yürütüldü”

‘BAKANLIK HER ŞEYİ TAM ZAMANINDA YAPTI’

Büyükakın sözlerini, “İtalya’da bir şehirden birçok yere dağıldı. Orada stratejik bir hata yapıldı. Tatil ilan ettiler ve insanlar diğer şehirlere yayıldılar. Fakat biz enfeksiyonun başlamadığı bir tarihte tatili ilan ederek bakanlıklarımız her şeyi tam zamanında yaptılar. Ne erken ne de geç yapılması daha iyidir. Erken yapıldığında da panik durumu başlayabilir. Genel hijyen çalışmalarını zaten titizlikle sürdürüyorduk, şimdi artırarak devam ettiriyoruz. İnşallah salgının daha fazla gelmemesini temenni ediyoruz ve bu süreci başarıyla yürütüyoruz” şeklinde sürdürdü.

‘A, B VE C PLANLARIMIZ HAZIRDIR’

Büyükakın sözlerinin sonunda şunları söyledi: “ Büyükşehir Belediyesi olarak tüm toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmalarını arttırdık. Daha sonra riskin arttığını görünce su kesintilerini iptal ettirerek, kesilmesi gerekenleri de erteleme kararı aldık. Camilerde ilaçlama çalışmalarına başladık, okullarımızda çalışmalarımız sürüyor. İlgili kurumlarla temas halinde hareket ediyoruz. Elimizde şuanda 30 milyon metrekare kapalı alanı dezenfekte edecek ilaç stoğumuz bulunuyor. Bu konuda bir endişenin olmaması gerekiyor. Bu elimizdeki stoklar yeterli olacaktır. A planlarımız hazır. B ve C planlarımız da hazırdır. Tüm belediyelerimiz ve kamu kuruluşlarımızla koordine olduk ve tüm tedbirlerimizi aldık. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de de bu çalışmalar ivedilikle yürütülecektir.”

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.bugunkocaeli.com.tr