fbpx

Tabipler Odası’nda başkan Ardaman

ÇARŞAF LİSTE İLE SEÇİLECEK

İzmit Plajyolunda bulunan oda binasında düzenlenen genel kurulda, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu, görevi tek başkan adayı olan Dr. Ömer Ardaman’a devretti.  Genel kurulda, 7 kişilik yönetim kurulunun yanı sıra 8 kişilik Türk Tabipler Birliği büyük kongre delegesi, 5 kişilik onur kurulu ve 3 kişilik denetleme kurulu üyesinin çarşaf liste ile seçileceği öğrenildi.   

YENİ BAŞKAN ARDAMAN

Yeni dönem adayı Dr. Ömer Ardaman ve ekibi ve önceki dönem Başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu da odaya erken saatlerde geldi. Yönetim kurulunun da hazır bulunduğu oda seçiminde Koronavirüs tedbirlerine dikkat edilirken katılımcılar maske taktı. 3 seçim sandığının kurulduğu kongrede her masaya dezenfektan konuldu. Oda binası girişinde de üyelerin ellerini temizlemesi adına dezenfektan kullanılmaları istendi. Bir önceki Dönem Başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu ve odanın yeni Başkanı Dr. Ömer Ardaman seçim başlar başlamaz birlikte objektiflere poz verdi.  

HERKES İÇİN EŞİT HİZMET 

Kocaeli Tabip Odası Başkan adayı Dr. Ömer Ardaman, kongrede bir açıklama yaparak “Mesleki ve özlük haklarımız için mücadelemizi inançla sürdüreceğiz. Meslektaşlarımıza yönelik her türlü şiddet ve baskıya karşı duracağız. Salgın ve afetlerde hekimlerin mesleki risklere karşı korunması ve mağduriyetlerinin meslek hastalığı kapsamına alınması için çaba göstereceğiz. Herkes için nitelikli, eşit, ulaşılabilir ve ücretsiz bir sağlık hizmetini savunacağız. Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerini kararlılıkla sahiplenmeye devam edeceğiz. İyi hekimlik, nitelikli sağlık hizmeti, tıbbiyeli onuru, çağdaş, laik ve demokratik değerler için mücadeleye ve göreve devam” şeklinde konuştu. 

ÇAĞDAŞ HEKİMLER YÖNETİM KURULU ADAYLARI

Dr. Ömer Ardaman,

Dr. Arzu Özyer Bektaş, 

Dr. Hüseyin Aktürk, 

Dr. Mehmet Ayas,

Dr. Mehmet Yılmaz Maçkalı, 

Dr. Ömer Faruk Gerek, 

Dr. Serap Mülayim. 

BÜYÜK KONGRE DELEGE ADAYLARI

Dr. Hasan Güz, 

Dr. Zeki Hamşioğlu, 

Dr. Mustafa Kara,

 Dr. Aynur Karadenizli, 

Dr. Ersin Karagöz, 

Dr. Fuat Karapınar, 

Dr. Kemal Keşmer,

 Dr. Salih Topçu. 

ONUR KURULU ADAYLARI

Dr. Ayşe Engin Arısoy, 

Dr. Aykut Çelik, 

Dr. Özdal Dillioğlugil, 

Dr. Hamit Göksel, 

Dr. Attila Yüksel. 

DENETLEME KURULU ADAYLARI

Dr. Havva Bilgin Türedi, 

Dr. Vildan Gürbüz, 

Dr. Şevket Vural.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com