fbpx

Rektöür Hülagü’den 100 bin dolar istemişler!

RİZELİLER’İN KONUĞUYDU

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü bugün Kocaeli Rizeliler Derneğinin Erenler-Cedit Konutları ile Akçakoca Konutları içinde bulunan Luku Kafe isminde toplumsal tesisinde dernek üyeleriyle bir araya geldi. Hülagü 2015 senesinde başından geçen oldukça garip bir anısını paylaştı:

10 BİN HASTANIN GÖRÜNTÜLERİ

“Rektör olduğumun birinci senesiydi. Hollanda’dan birkaç şahıs bizim Tıp Fakültesi Hastanesinin bilgisayarlarını hackledi, çökertti. Yalnız bizim endoskopi bölümünde 10 bin hastanın görüntüleri vardı. Hepsini ele geçirmişlerdi. Bizlerden o informasyon ve görüntüleri geri vermek için 100 bin Dolar istiyordu.

“25 BİN LİRAYA YAPARIM”

Sonrasında dostlar söylemiş oldu, bir genç varmış bu mevzularda kendini yetiştirmiş. “Ben 100 Dolar’a değil de 25 bin liraya yaparım, tüm o detayları geri alırım” demiş. Sonrasında öğrendim ki, bizim buradan Kocaeli Üniversitesinden mezun olmuş.

1 LİRA PARA VERMEDİK

Çağırdım hocaları, “Buradan yetişen, sizin yetiştirdiğiniz bir genç, bizim bilgilerimizi geri vermek için bizlerden 25 bin lira istiyor. Eğer bu problemi yarın öğleye kadar çözmezseniz, sizin bölüme kadro falan vermem, bir çöp dahi almam” dedim. Valla hocalar sabah 9’da geldiler, “Bu işi çözdük” diye. 1 lira da para vermedik.

POTANSİYEL VAR

Bizim insanımızda potansiyel var. Yazılımları kendimiz üretebiliriz. Fakat birazcık daha çok zorlamak gerekiyor. Ülkemiz son dönemde bu mevzuda bilhassa de müdafa sanayii alanında iyi mesafeler kat etti. Daha da iyi olacağına inanırım.”

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com