fbpx

Pişmaniyeciler erken taşınabilir

YENİ BİR MEYDAN

Büyükşehir Belediyesi, kira sözleşmeleri yenilenmeyen ve 2018 yılında yıkılan İzmit Halkevi meydanını Pişmaniyeciler Meydanı olarak yeniden kente kazandırıyor. Toplam 2 bin 950 metrekarelik alanda kurulacak Pişmaniyeciler Meydanında 555 metrekare yeşil alan, 26 metrekarelik 5 adet dükkan ve 9 metrekarelik 1 adet büfe yer alacak. Büyükşehir ekipleri alanın etrafını kapattı ve bölgede çalışmalar başladı.

MUSTAFA ŞAHİN: İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin çalışmaların hızlı ilerlemesinden memnun olduklarını söyledi.

VERİMLİ KULLANIM

İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin çalışmalara dair gazetemize yaptığı açıklamada, “Çalışmaları yakından takip ediyoruz. Pişmaniyeciler Meydanı’nda toplam 8 adet pişmaniye satış dükkanı olacak. Yer o kadar, yapacak bir şey yok. Bu alanı çok verimli kullanıyoruz. Bu alanda üretim yapan tüm pişmaniyecilerimizin ürünleri yer alacak. Bu konuda bir sıkıntı olmayacak. Belediyemiz kısa bir süre içerisinde çalışmaları bitireceğini ifade ediyor. Bizim de beklediğimizden kısa sürede çalışmalar biterse herkese için bir sürpriz olur” şeklinde konuştu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.ozgurkocaeli.com.tr