fbpx

Pilot ilçe İzmit. Kocaeli’de Korona virüsle mücadelede yeni dönem başlıyor

HASTANEYE GELMEDEN

Korona virüsle mücadele kapsamında Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yeni bir atılımı hayata geçiriyor. Hayata geçirilecek yeni uygulama ilk olarak Ramazan Bayramından sonra İzmit’te başlayacak. Bu yeni uygulamayla birlikte İzmit’te gezici bir Korona virüs test aracı dolaşacak. Vatandaşlar hastaneye gelmeden testler yapılacak. Testleri görevli sağlık personelleri steril bir şekilde uygulayacak.

HYUNDAİ SPONSOR OLDU

Konuyla ilgili detayları EN Kocaeli’ye aktaran İzmit İlçe Sağlık Müdürü Nazif Aksoy, “Ankara’da bir ambulans dönüşüm firmamızda şuan aracımız hazırlanıyor. Hyundai de iç yapımı için sponsor oldu. Onlara da teşekkür ediyoruz.

KÖY KÖY SOKAK SOKAK GEZECEK

Gezici test aracımız İzmit’in köylerinden çalışmaya başlayacak. Köy köy sokak sokak gezilerek numune toplanacak. Yani vatandaşlarımız hiç hastaneye gitmeden Korona virüs testine tabii tutulacak.

RAMAZAN BAYRAMINDAN SONRA

Zaten aracımız gerekli izolasyon şartlarına da uygun olacak. İçi küçük bir hastane gibi. Vatandaşlarımızdan alınan numuneler ve test kitleri hastaneye götürülerek sonuçlarına bakılacak. İnşallah Ramazan Bayramı sonrası Kocaeli ilk İzmit’ten bu yeni sistemi uygulamaya başlayacağız” açıklamasında bulundu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com