fbpx

Öldürmeden önce yazdığı mektup ortaya çıktı!

Vaka, 16 Ekim tarihinde İzmit Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karacan Bulvarı üstündeki organik gaz dağıtım şirketinin satın alan hizmetleri merkezinde meydana geldi. Eski eşinin anası ve kuzeniyle buluşan Ayşe Acar, geçen yıl Mayıs ayında boşandığı eşi ile beraber oturdukları evin aboneliklerini kapatmak için organik gaz dağıtım şirketine geldi. Burada aboneliğin devri için Kerem Tuğral çağırıldı. Kerem Tuğral içeri girer girmez tabanca ile Ayşe Acar’ın başına bir el ateş ederek öldürdü. İntihar etmeye çalışan Kerem Tuğral, teyzesinin oğlu ve güvenlik görevlisi tarafınca etkisiz hale getirilerek, polise teslim edildi. Kerem Tuğral tutuklanarak cezaevine gönderildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLDİ

Cumhuriyet Savcısı, eski eşini öldüren Kerem Tuğral hakkında iddianameyi hazırladı. İddianamede, Ayşe Acar’ın 3 Ekim 2019 tarihinde karakola yapmış olduğu yakınma de yer aldı. Ayşe Acar eski eşi tarafınca tehdit edildiğini belirterek, Kerem Tuğral’ın cep telefonu ile kendisini arayarak, “Seni üzerim, seni öldürürüm, senin kafana bir şarjör mermi boşaltırım” benzer biçimde sözler söylediğini, kendisini rahatsız etmemesi için 29 Eylül 2019 günü buluştuklarını, eski eşine ileride evlenebileceğini söylediğini, Kerem Tuğral’ın hakaret ettiğini, kendisine tokat attığını belirtti. Ayşe Acar’ın müracaatı ile ilgili Kocaeli 2. Aile Mahkemesi’nin verilen önlem kararının 1 ay süreyle onaylanmasına ilişkin evrak dosya içine eklendi.

ÖLDÜRMEYİ PLANLADIĞI MUKTUBUNDA ORTAYA ÇIKTI

Katliam sonrası Kerem Tuğral’ın üstünden çıkan intihar mektubu da iddianameye eklendi. Kerem Tuğral’ın mektubunda, “Ben gidiyorum giderken Ayşe’yi de götürüyorum, o her şeye karşın iyi bir insan yaşam şartları bu hale getirdi. Onu başkasıyla düşünemiyorum, bu duyguya dayanamıyorum. Bu 20 gündür vardı aklımda, uygun zamanı bekliyordum” yazdığı görüldü.

Kerem Tuğral ifadesinde, eski eşinin boşandıktan sonrasında başka erkeklerle görüştüğünü iddia ederek, bu durumu eşine sorduğunda inkar ettiğini, eşini öldürmeyi düşündüğünü, daha ilkin kendisini de öldürmeyi denediğini söylemiş oldu. Kerem Tuğral, vaka günü eşini görünce aniden karar verip silahla vurduğunu, silahı birkaç aydan beri taşıdığını belirtti. Kerem Tuğral’ın üstünden çıkan mektubu vakadan birkaç gün ilkin yazdığını, abonelik işleri için gideceğini bildiğini, sadece normalde gitmemesi icap ettiğini, kendisi olmadan işlemleri halledemedikleri için gittiğini açıkladı. Tuğral daha ilkin yaşanmış olan vakayla ilgili olarak ise tehdit ve darp vakasının doğru bulunduğunu, evlatları olduğundan evlenecekse resmi olarak evlenmesi icap ettiğini söylediğini, dini nikahlı olursa değişik şeyler yapacağına dair beyanda bulunduğunu belirtti. Kerem Tuğral ile alakalı iddianame kabul edilirken, Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr