fbpx

Muhtardan 65 yaş üstüne pide ikramı

Coronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerine getirilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle yetkililerin yanı sıra muhtarlar ve vatandaşlar da yardım için ellerinden geleni yapıyor. Bu kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlara destek olmak amacıyla Hacıhızır Mahalle Muhtarlığı Ramazan Ayı nedeniyle vatandaşların pide ihtiyacını karşılıyor.

65 YAŞ ÜSTÜ 425 KİŞİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hacıhızır Mahalle Muhtarı Lütfi Bodur, “Mahallemizdeki yaklaşık 425 65 yaş üstü vatandaşlarımıza pide ve hurma ikramında bulunduk. Ülkemizde ve dünyada yaşanan COVID-19 korona virüs nedeni ile 65 yaş üstü vatandaşlarımız uzun bir süredir evlerde kalıyor. Hacıhızır Mahalle Muhtarlığı olarak biz de bu süreçte yaşlılarımızın ihtiyaçlarında yanlarında olduk. Bazılarının eczane ihtiyaçlarını, bazılarının maaş tahsilatını, çarşı, alışveriş, market işlerini yerine getirdik. Onlara yalnız olmadıklarını bizlerin onların hizmetinde olduğumuzu bir nebze olsun hissettirmek istedik” ifadelerinde bulundu.

100 KOLİYE YAKIN YARDIM

Gıda yardımının da yapıldığını belirten Bodur, “Hacıhızır Mahallemizde işini kaybetmiş mağdur olan ve zorda kalan vatandaşlarımızın da bizlere müracaat ettiklerinde kendilerine yardımda bulunduk. Mahallemizde ihtiyaç sahiplerine 100 koliye yakın gıda yardımı yapıldı. Yardımlarımız devam etmektedir. Özelikle gıda yardımlarımızdan hayırsever vatandaşlarımız, büyükşehir belediyesi, İzmit Belediyesi, Kızılay ve İzmit kaymakamlığımızın aracılığıyla mahalle sakinlerimizi faydalandırdık. Başta İzmit kaymakamlığı olmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İzmit Belediye Başkanımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza Hacı Hızır Mahalle sakinleri adına teşekkür ederim” dedi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr