fbpx

Motosiklet hırsızları bekçilerden kaçamadı

İzmit İlçe Güvenlik Müdürlüğü bünyesinde vazife icra eden gece bekçileri,  İzmit İlçesinde rutin devriye görevi yaptıkları esnada kendilerini görünce şüpheli hareketler ile kaçmaya çalışan 2 şahsı fark etti. Şahıslar bekçinin yapmış olduğu dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlayınca bekçiler şahısları yakalamak amacıyla kovalamaya başladı.

YAKALANDILAR

Yaşanmış olan kısa süreli kovalamaca sonucunda, her iki kişi da yakalandı. Meydana getirilen incelemeler sonucu şahısların kullandığı motosikletin Kandıra’dan çalışılmış olduğu ve her iki şahısın da İzmit’te bir akaryakıt istasyonundan da hırsızlık yaptıkları belirlendi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER 

Bekçiler tarafınca yakalanan A.A. (20) ve K.D. (17)’nin üst aramalarında asma kilitler ve 56 tane 1 TL para ele geçirildi. Meydana getirilen incelemede yere petrol ofisinin vasıta yıkama kısmına ilişkin otomatların kilitleri ve buradan çalınan paralar olduğu belirlendi. A.A: ve K.D. gözaltına alınarak sorgulanmak suretiyle polis merkezine götürüldü. 2 şüphelinin işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr