fbpx

Lunaparkta açılış için tarih bekleniyor

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Mustafa Pehlivan ve ailesinin sahibi olduğu Kocaeli Park Lunasan’ın Genel Müdürü Feza Moramollu, koronavirüs tedbiri kapsamına lunaparkta tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Sadece açılmak için gün beklediklerini ifade eden Moramollu, 1 Temmuz tarihini ön gördüklerini belirtti.

Her yıl Nisan ayında kapılarını Kocaeli halkına açan, küçükten büyüğe pek çok kişinin yaz aylarındaki eğlence mekânı Kocaeli Fuarı’nın lokomotifi lunapark koronavirüs engeline takıldı. Koronavirüs salgınını görülmesi sonrası 11 Mart’tan bu yana kafe, lokanta, restoran gibi birçok mekan faaliyetini durdurdu. 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme süreci kapsamında tüm işletmeler kapılarını açtı. Gözler içerisinde birçok işletmenin olduğu ve eğlenceli oyuncakların yer aldığı Lunasan’a çevrildi.

OYUNCAKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Park Lunasan Genel Müdürü Feza Moramollu; henüz tarihin netleşmediğini söylese de açılış tarihini 1 Temmuz olarak ön görüyor. Moramollu, “Pandemi sürecinde kapalı işletmeler yavaş yavaş açıldı. Sıra bize geldi. Lunasan Kocaeli halkının merakla beklediği bir eğlence mekanı. Lunasan içerisinde esnafımız da hizmet vermekte. Şu anda bize net bir tarih verilmedi. Biz bekleme aşamasındayız. Ama tüm hazırlıklarımız tamam. Lunapark’taki tüm oyuncakları dezenfekte edip hazırladık. Ayrıca lunpark kapılarını açtığında koronavirüs tedbiri kapsamında girişlerde vatandaşlarımızın ateşleri ölçülerek içeriye alınacak” diye konuştu.

KONSERLER BİRAZ ZOR OLUR

Feza Moramollu, yeni dönemle ilgili beklenti ve görüşlerini şöyle aktardı:

“- Vatandaşlarımız maskesiz lunaparka alınmayacak. Tüm lunapark görevlilerinde maske ve siperlik olacak. Vatandaşlar oyuncaklarda yan yana oturtulmayacak. Aralarda bir boşluk bırakılacak. Bizler hazırlıklarımızı yaptık. Beklemedeyiz” dedi. Öte yandan Lunaparak’ta her sene ünlü sanatçılar sahne alıyor ve halk konserleri veriyordu. “Bu sene konserler olacak mı?” sorusunu yanıtlayan Park Lunasan Genel Müdürü Feza Moramollu, “Konserleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi düzenliyordu. Bizim dışımızda bir olaydı. Şu anlık konserlerle ilgili bir yasak yok. Ama zaman ne gösterir bilemeyiz. Benim tahminim konserlerin olması ihtimali yok” açıklamasında bulundu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.ozgurkocaeli.com.tr