fbpx

Koronavirüs nedeniyle İzmit sessizliğe büründü

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve son olarak ülkemizde de 47 vatandaşta koronavirüsü tespit edilmesinin ardından kent çapındaki tedbirler genişletildi.

TÜM MEKANLAR KAPATILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen koronavirüs konulu genelgede halkın toplu olarak bulunduğu sinema, kafeterya, kahvehane gibi alanların faaliyetlerinin geçici bir süreliğine durdurulacağı bildirildi. Kararın ardından tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan düğün salonu, çalgılı müzikli lokanta, kafe, gazino, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları gibi birçok bireysel ve toplu olarak kullanılan eğlence alanları dün gece 24.00 itibariyle kapatıldı.  

KENT MERKEZİ BOŞALDI

Bu kararın ardından Kocaeli’de de çok sayıda iş yeri kapandı. Özellikle kafe ve salonların geçici bir süreyle kapatılmasının üzerine kent sessizliğe büründü. Gün içinde çok sayıda İzmitli’nin kullandığı Yürüyüş Yolu vatandaşların evlerinden çıkmamayı tercih etmesi üzerine boş kaldı. Dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşların dışında kent merkezinde bulunan caddelerdeki sakinliğin bir süre daha devam edeceği tahmin ediliyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.bizimyaka.com