fbpx

‘Kocaeli’yi kazanan tüm Türkiye’yi kazanır’


Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il binasını ziyaret etti. Ankara’ya gidecek olan Davutoğlu’nu partililer kapıda karşıladı. Ziyarette Genel Başkan Yardımcıları Doğan Demir, Ayhan Sefer Üstün, Kurucular Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu,  İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Çil, İl Gençlik Kolları Başkanı Ümit Bilgiç, İlçe Başkanları ve partililer katıldı. Ziyarette konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Her şeyden önce Kocaeli’ye gelmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Çok zorlu süreçlerden geçiyoruz. Koronavirüs salgını sebebiyle yaklaşık 3 ay evde kaldık. Her şeyden önce bu süreçte vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyor ve canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına milletçe teşekkür ediyoruz. Bu tür felaketleri sosyal mesafeye dikkat ederek, omuz omuza vererek aşabileceğimizi gördük” ifadelerini kullandı.
‘BİNİ AŞKIN MAHALLE TEŞKİLATI’Davutoğlu sözlerinin devamında, “Bundan sonra tüm kurallara uyarak normalleşmeye geçilmesi gerekiyor. Bizler de çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam etmek için çaba sarf edeceğiz. Koronavirüs olmasaydı Nisan ayında buraya gelecektim ama süreç bu şekilde işledi. Kocaeli teşkilatımızın çabaları için teşekkür ediyorum. 53 il başkanımızı atadık. 172 ilçe başkanımızı atadık. Bini aşkın da mahalle teşkilatı oluşturduk” diye konuştu.
‘KOCAELİ’YE ÖNEM VERİYORUZ’“Evet, Koronavirüs bizi yavaşlattı ama asla durdurmadı” diyen Davutoğlu, “Şuana kadar Kocaeli’de 10 ilçe başkanımızı atadık, 5 ilçe teşkilatımızda yönetimler oluştu. Kocaeli, Türk siyasetinin omurga şehirlerinden birisidir. Tüm Türkiye’den çektiği insan unsuruyla ülkemizi direkt olarak yansıtan bir şehirdir. Kocaeli’ye önem veriyoruz. Kocaeli’yi kazanan tüm Türkiye’yi kazanır diyebiliriz” sözlerini kullandı.
‘EN BAŞARILI OLDUĞUMUZ İLLERDEN’“Siyasette ideal hedef bellidir” sözlerini kullanan Davutoğlu, “Türkiye’nin bütününde iktidar olmaktır. Dolayısıyla Kocaeli teşkilatımıza hedefimiz şu kadar belediye, ya da şu kadar milletvekili almamız gerekiyor gibi bir hedef koymak, hedefi daraltmak olur. O yüzden bizim hedefimiz tüm Türkiye’ye güçlü bir vizyon kazandırmak ve tüm Türkiye’de iktidar olmaktır. Kocaeli’de inşallah bizim en başarılı olduğumuz illerden birisi olacaktır” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.cagdaskocaeli.com.tr