fbpx

Kocaelispor'a başkan ve patron aranıyor

ŞAMPİYONLUK KESİN

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen, 87 günlük aranın ardından 12 Haziran’da idmanlara, 18 Temmuz’da 3. Lig maçlarına başlayacak olan Kocaelispor’un, en yakın rakibi Derincespor ile aralarında 14 puan fark olması nedeniyle şampiyonluğuna kesin gözle bakılıyor. Kocaelispor’un, liglerin tamamlanmasının ardından şampiyonluk kupasını kaldırarak şampiyonluk turu atması bekleniyor.

2. LİG’E YÜKSELECEK

1996-1997 ve 2001-2002 sezonlarında Türkiye Kupası’nı kazanan, 2008-2009 sezonundan bu yana Süper Lig’de yer alamayan Kocaelispor, yeterli desteği göremeyince, ekonomik sorunlardan dolayı futbolcularına ödeme yapamadığı, SGK ve vergi prim borçlarını ödeyemediği için 3. Lig’e düşmüştü. Büyükşehir Belediyesi’nin destek çıkmasıyla borçlarını ödeyen Kocaelispor, sezon sonunda 2. lige yükselecek.

BAŞKAN VE PATRON

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, genel sekreterliği döneminde verdiği desteği başkanlığı döneminde de
sürdürerek Kocaelispor’un 3. Lig’de şampiyon olmasında ve 2. Lig’e çıkmasında en etkili isim oldu. Başkan Büyükakın, Kocaelispor’un 2. Lig’de başarılı olabilmesi için yeni bir başkan ve sürekli destek verecek bir sponsora ihtiyaç olduğunu söyledi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.bizimyaka.com