fbpx

Kocaelispor maddi formül arıyor

SICAK PARA LAZIM

3. Lig’de gün sayan ve önümüzdeki sezon 2. Lig’de boy gösterecek Kocaelispor’a önümüzdeki günlerde sıcak para lazım olacak. Bu sezon takıma zamanında ödemeler yapan yeşil-siyahlı yönetim kalan haftalarda ödeme zorluğu çekmemek için maddi formül arıyor. Sezon sonuna kadar takıma en az 2,5 milyon TL ödeme yapması gereken Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez ve yönetim kurulu üyeleri ayrıca diğer mevcut ödemeler için kaynak arayışlarını sürdürüyor. Geçen ay futbolculara 5 bin TL ödeme yapılmıştı.

GELİRLER DÜŞTÜ

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm kulüplerde olduğu gibi Kocaelispor’da maddi yönden olumsuz etkilendi. Tribün hasılatında ciddi kayıp yaşayan yeşil-siyahlıların gelirleri bir hayli düştü. Sponsorluk ve reklam görüşmeleri  askıya alınırken, şampiyonluk kutlamaları ise ileriye bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı. Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis kararıyla Perşembe Pazarı ve Ormanya otoparklarını işletmesini alan Kocaelispor , önümüzdeki dönemde bu iki yerden önemli gelir elde etmeyi düşünüyor.

KAYNAK ARANIYOR

Bu sezon takıma yaklaşık 1,5 milyon TL  galibiyet primi ödeyen Kocaelispor yönetiminin futbolculara 4 galibiyet prim borcu bulunurken, 2 mağlubiyet cezası alma hakkı var. Temsilcimizde galibiyete 3 bin TL prim, mağlubiyete ise 3 bin TL ceza kesiliyor. Alınan beraberliğe ise ödeme yapılmıyor.11 maç başı parası alan futbolcuların şu an 16 maç başı alacağı bulunuyor. Ayrıca her ay kulüp personeline ayda yaklaşık 80 bin TL civarında ödeme yapılıyor. Kızılyıldız’a ise 150 bin Euro borç kaldı. Yiğit ÖZCAN

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.cagdaskocaeli.com.tr