fbpx

Kocaeli’deki o alan ihtiyaç halinde 700 yataklı Sahra Hastanesi olacak

SON RAKAM 510’DU

Korona virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemiz ve kentimiz de çok ciddi bir şekilde tehdit altında. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın üç gün önce açıkladığı rakamlara göre Kocaeli’de 510 Korona virüs vakasına rastlandı.

ÜÇ HASTANE

Korona virüs vaka sayısında ilk beşte bulunan kentimizde Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü de olası hastane ihtiyacına karşı ciddi bir çalışma yürütüyor. Hali hazırda kentimizde Seka Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Darıca Farabi Devlet Hastanesi pandemi hastanesi olarak hizmet veriyor.

DEVASA BİR ALAN

Ancak Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Korona virüs vakalarına karşı olası kötü senaryoya da hazırlık yapılıyor. Hastanelerin yetersiz kalması halinde yeni seçenekler üzerine de çalışan İl Sağlık Müdürlüğü aradığı alanı buldu. O alan ise devasa bir alana sahip Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi.

700 YATAKLI

Edinilen bilgilere göre Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü bu devasa alanı ihtiyaç halinde bir sahra hastanesine dönüştürecek. Müdürlük, konuyla ilgili şuan projelendirme çalışmasını yapıyor. Olası bir ihtiyaç halinde İnterteks Fuar Alanı yaklaşık 700 yataklı bir sahra hastanesine dönüştürülecek.

PROJELENDİRİLİYOR

Bu alanın hastaneye dönüştürülmesiyle ilgili projelendirme ve planlama çalışması bir hafta içinde tamamlanarak Kocaeli Valiliğine teslim edilecek. Projenin onaylanması beklenirken, ihtiyaç halinde kısa bir zaman içinde İnterteks Fuar alanını hastane olarak görmemiz işten bile değil.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com