fbpx

Kocaeli’de rapor vermeyen doktorlara şiddet!

BÖYLESİ BİR ZAMANDA

Ülkemiz ve kentimiz Korona virüse karşı büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadelenin de en büyük paydaşları doktorlar ve sağlık çalışanları. Ancak müdürlükten yapılan duyuru ve uyarıya göre böylesi bir zamanda bile sağlık çalışanlarına nahoş tavırlar sürüyor.

HASTA OLMADAN RAPOR

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Korona virüs sebebiyle hasta olmadığı halde rapor almak isteyen bazı vatandaşlar, şiddete vatan tavırlarla doktorlara tepki gösteriyor. Müdürlük de konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

FİZİKSEL ŞİDDET

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Tüm dünyada olduğu gibi COVİD – 19 hastalığının ülkemizde de görülmesiyle beraber, kamu ve özel sektörde çalışan bazı kişilerin, İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Kamu ve Özel Hastaneler ile aile hekimliklerine, hasta olmadıkları halde başvurarak usulsüz rapor talebinde bulundukları ve hekimlerimize baskı, tehdit, sözlü ve fiziksel şiddet benzeri yanlış tutum ve davranışlarda bulunduğu yönünde duyumlar alınmaktadır.

YASAL İŞLEM YAPILACAK

Konu ile İlgili, ilimizdeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında buna benzer yasal olmayan talepler gerçekleştirilmeyecektir. Böylesine hassas bir dönemde özveri ve fedakârlıkla görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza karşı baskı ve şiddet uygulayan kişiler olması halinde haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com