fbpx

Kocaeli’de otostop numarasıyla herkesi gasp ediyorlarmış!

YA GASP YA HIRSIZLIK

Çayırova’da otostop yaparak sürücülere tuzak kurup gasp yapan 2’si kadın, 4 şüpheli, polisin takibi sonucu gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre Yenimahalle Otoban bağlantı yolu üzerinde otostop çeken kadınlar, kendileri alan sürücüyü ya gasp ediyor ya da parasını çalıyordu.

AYNI YOL ÜZERİNDE

17 Temmuz günü bu kadınlardan birini aracına alan S.A isimli şahıs da gasp edilen mağdurlardan biri. 17 Temmuz günü  Yenimahalle otoban bağlantı yolunda otostop yapan kadını gören S.A. yol kenarında durup onu aracına aldı. Ancak sohbet ettikleri sırada şoför kapısını aniden açan başka bir kadın, S.A.’nın boğazına bıçak dayayarak cebindeki 6 bin 400 TL’yi gasbedip kaçtı. Yine aynı yol üzerinde 23 Temmuz günü ise başka bir mağdurun yaşadığı olayda Y.G isimli vatandaşın cebindeki bin 200 lirası çalındı.

YAKALANDILAR

Olaylarla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri her iki olayı da 33 AES 285 plaka hafif ticari araçla gelen şüphelilerin gerçekleştirdiğini tespit etti. Yapılan çalışma neticesinde şüphelilerin kullandığı aracın otobanın Ankara istikameti Körfez mevkiinde bulunan Tem 76 isimli dinlenme tesisinde park halinde olduğu belirlendi. Polis ekipleri araca binmek üzere olan hırsızlık ve yağma suçlarından 11 suç kaydı bulunan E.Z. (25), hırsızlık ve yankesicilik suçundan 10 kaydı bulunan M.Y (19) adlı kadınlar ile hırsızlık suçundan 7 kaydı bulunan H.Y (32), hırsızlıktan 2 suç kaydı bulunan E.Z (27) gözaltına alındı.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com