fbpx

Kocaeli’de kaç esnaf kredi kullandı?

25 BİN TL

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Kadir Durmuş, Halk Bankasından esnafa verilen çok düşük faizli 25 bin TL’lik kredilerle ilgili EN Kocaeli’ye açıklamalarda bulundu. Başkan Durmuş söz konusu krediden Kocaeli’de yaklaşık 10 bin esnafın faydalandığını ve parasını aldığını belirti.

ALAMAYAN NEREDEYSE YOK

Başkan Kadir Durmuş, “Esnaflarımız bu çok cüzi miktarlı faizi bulunan krediden çok memnunlar. Çok az sayıda esnaf bu krediden faydalanamadı. Ancak onların da muhakkak bankada bir durumları vardır. Çeki yazılmıştır ya da bir şeyler olmuştur. Tek tük sıkıntı var sadece.

SAYI 10 BİN

Kocaeli’de yaklaşık 10 bin esnafımız krediye başvurup parasını aldı. Hala alacaklar da var. Bize yaptıkları geri dönüşler son derece olumlu. Çok hızlı bir şekilde gerekli paraları aldılar. Net rakamı biz tutmadığımız için veremiyoruz. Ama sayı 10 bini aşmış durumda” dedi.

FIRINCILARA TEŞEKKÜR

Kocaelili fırıncılara da teşekkür eden Kadir Durmuş, “Tüm fırıncılarımızı sokağa çıkma yasağında gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı da ayrıca kutluyorum. Kimseyi ekmeksiz bırakmadılar. Gerçekten üstün bir başarı gösterdiler” açıklamasında bulundu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com