fbpx

Kocaeli’de Binlerce Sokak Hayvanı Sahiplendirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Gebze Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ndeki bin 899 sokak hayvanı sahiplendirildi.

Büyükşehir Belediyesinden meydana getirilen açıklamaya gore, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hafta içi 10.00-12.00 ve 14.30-16.30 saatlerinde ziyaretçi kabul ediliyor.

Kandıra Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Gebze Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde bakım ve sıhhat kontrolleri meydana getirilen sokak hayvanları, hemen sonra yeni evlerine gitmek suretiyle vatandaşlara teslim ediliyor.

Şu ana kadar sahiplendirilen bin 899 sokak hayvanın yanında vatandaşlara tasma, dolaştırma aparatı, mama kabı, üç günlük mama, bilgilendirme broşürü ve taşıma çantası bulunan sahiplendirme paketi armağan ediliyor. Sunulan pakette yavru ve büyük hayvanlar ayrı ayrı düşünülerek uygun malzemeler temin ediliyor.

Geçici bakımevinden sahiplendirilen sokak hayvanlarının iç-dış parazit, karma ve kuduz aşıları yapılıyor. Ek olarak hayatları süresince lüzumlu aşı, tedavi ve bakımları geçici bakımevinde sağlanıyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com