fbpx

Kocaeli vergide ilk 3'te

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. Ziyaret esnasında Vergi Haftası’na dair mühim bilgiler veren Vali Hüseyin Aksoy, “İstanbul ve İzmir’den sonrasında en fazla vergi tahsilatı meydana getirilen 3’üncü il konumunda olmamız sebebiyle burada vergi dairesinin ve çalışanlarımızın mühim bir oranı var” açıklamasını yapmış oldu. 

31’İNCİ YIL

Şubat ayının son haftası süresince yapılacak etkinlikler hakkında data veren Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, “Geleneksel hale gelmiş Vergi Haftamızın bu yıl 31’incisini kutlayacağız. Bizleri kabul ettiğiniz için emek harcama arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

3’ÜNCÜ İL

Vergi Haftası sebebiyle vergi bilincinin toplumda daha üst düzeye çıkması adına izahat meydana getiren Vali Hüseyin Aksoy, “Devlet bazı kamu hizmetlerini yürütme anlamında vergi gelirleriyle bir kaynak oluşturuyor ve gereksinim duyan bölgelere bu deposu aktararak, üstlendiği sorumluluğu yerine getiriyor. Bu anlamda İstanbul ve İzmir’den sonrasında en fazla vergi tahsilatı meydana getirilen 3’üncü il konumunda olmamız sebebiyle burada vergi dairesinin ve çalışanlarımızın mühim bir oranı var” ifadelerini kullandı. 

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.bizimyaka.com