fbpx

Kocaeli Şehir Tiyatrolarından iki yeni e-oyun

2 YENI OYUN

KoronavirüsKovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında sezonu kapatan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerimizi kapatmıyoruz sloganıyla web sitesi üzerinden tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Shakespearein yazdığı ve Yunus Emre Bozdoğan tarafından yönetilen Macbeth oyununu http://tiyatro.kocaeli.bel.tr [http://tiyatro.kocaeli.bel.tr] adresi üzerinden izleyen binlerce tiyatro sever bu hafta sonu da 80 Günde Devr-i Alem ve Otobüs Durağında Üç Bencil oyununu izleyebilecek. Şehir Tiyatroları vatandaşların evde kalması gerektiği bu dönemde sosyal hayattan uzaklaşmaması adına oyunlarını web sitesi üzerinden yayınlamaya devam edecek.

TEKRARI OLMAYACAK

Koronavirüsün yayılmaması için alınan önlemlerin yanı sıra Evde Kal Kocaeli sloganıyla insanların evden çıkmamasını isteyen Büyükşehir Belediyesi vatandaşları kültürel ve sosyal hayattan da uzaklaşmasını istemiyor. Bu nedenle http://tiyatro.kocaeli.bel.tr [http://tiyatro.kocaeli.bel.tr] adresi üzerinden Şehir Tiyatrosunun en sevilen oyunlarını evlere konuk ediyor. Bu hafta sonu da tiyatro severler için iki yeni oyun geliyor. 4 Nisan Cumartesi günü saatler 20.00ı gösterdiğinde web sitesi üzerinden Jules Vernenin eseri 80 Günde Devr-i Alem tiyatro severlerin evine konuk olacak. 5 Nisan Pazar günü ise Otobüs Durağında Üç Bencil oyunu saat 14.00da çocuklarla evlerinde buluşacak. Oyunlar http://tiyatro.kocaeli.bel.tr [http://tiyatro.kocaeli.bel.tr] web adresi üzerinden yayınlanacak ve tekrarı olmayacak.

4 NİSAN CUMARTESİ 80 GÜNDE DEVR-İ ALEM

Birçok kere sinema ve tiyatro sahnesine taşınmış Jules Verneın 1872 yılında yazdığı ünlü romanı 80 Günde Devr-i Alem seyirciden tam not aldı. Oyunda beş oyuncu düzinelerce farklı role hayat veriyor. 4 Nisan Cumartesi günü saat 20.00de tiyatro severlerin evine konuk olacak sürükleyici oyundaki eğlenceli ve çılgın macera seyirciyi de içine çekiyor. Dünya etrafında fantastik tehlikeli ve sürprizli bir yolculuğa çıkaracak oyun İnanmak teması üzerine kurulu. Sahneye taşınacak 80 Günde Devr-i Alemin oyuncu kadrosunda Selim Taylan Ertuğrul Çiğdem Sarıhan Benli Levent Muratoğlu Tekin Ezgütekin ve Utku Oğuz var.

5 NİSAN PAZAR OTOBÜS DURAĞINDA ÜÇ BENCİL

Çocuklara olduğu kadar yetişkinlere de hitap eden Otobüs Durağında Üç Bencil oyunu 5 Nisan Pazar günü saat 14.00da evlere konuk olacak. Assitej-Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği yönetim kurulu üyesi yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde adını duyuran Özer Tuncanın yazıp yönettiği oyun mülkiyetçilik bencillik yalnızlık ve iletişimsizlik gibi evrensel temalarla dikkat çekiyor. Clown oyunculuk biçimiyle beden performansının yanı sıra farklı anlatım diliyle de ön plana çıkan oyun savaşların kötülüğü bireylerin duyarsızlığının topluma verdiği zararları işliyor. Oyuncu kadrosunda Azer Şelte Emre Işık ve Erdoğan Cengiz yer alıyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com