fbpx

Kocaeli Lokantacılar Odası; “Kendi tedbirlerimizi alacağız”

Dünyada ve ülkemizde yüzbinlerce kişinin ölümüne neden olan Koronavirüs ile ilgili alınan bir dizi tedbirin ardından vaka ve ölüm sayısındaki azalış nedeniyle 1 Haziran itibariyle normalleşme tedbirleri başlatılıyor. Bu kapsamda faaliyetleri durdurulan birçok işletme yarın itibariyle faaliyetlerine tekrar başlayacak. Kocaeli genelinde binden fazla üyesi bulunan lokantacılar da yarın için hazırlık yapıyor. Konuyla ilgili Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, “Henüz bakanlıktan şartlarla ilgili bir şey gelmedi. Sıkıntımız orada zaten” diye konuştu.

KENDİ TEDBİRLERİMİZİ ALACAĞIZ

Özdemir, “Bütün üyelerimiz doğal olarak arayıp ‘ne yapacağız’ diye soruyor. Mesafe kuralı, hijyen, masadaki oturuş vs. kendi tedbirlerimizi alacağız. Sokağa çıkma yasağı olduğu için esnafımız tedarik üründe de mağdur. 3 aydır dükkanlarımızda faaliyet yok; et işlenecek, alınacak ancak yarın kullanacağımız malzemeyi bugünden yapmamız gerekiyor” şeklinde açıklamasını sürdürdü.

BİRÇOK MAĞDURİYET YAŞADIK

1 Haziran’ı hiç beklemediklerini belirten Özdemir, “Masaya 2 müşteriden fazla almamayı, çapraz şekilde almayı gibi tedbirler düşünüyoruz. Mecburen kendi tedbirlerimizi kendimiz alacağız. Mesela berberler için alınan tedbirler bir hafta önce açıklandı. Ne kadar güzel. Herkes ona göre hazırlığını yaptı. Bizim aldığımız haberlere göre 11 Haziran’da açılacaktı; 17 Haziran’da da işe başlayacaktık. Birden oldu; 1 Haziran’ı hiç beklemiyorduk. Bizim işimiz çok önemli, çok hassas çünkü gıda. Beklentimiz büyüktü. 3 aydır faaliyet gösteremiyoruz. Birçok mağduriyet yaşadık. Allah büyük diyoruz” açıklamasında bulundu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.bugunkocaeli.com.tr