fbpx

KO-MEK’ten “Mutlu Şehir Kocaeli” resim yarışması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, her yıl Fotoğraf branşı kursiyerleri içinde düzenlemiş olduğu fotoğraf yarışmasını, bu yıl “Mutlu Kent Kocaeli” teması ile gerçekleştirecek. Yarışmanın başvurusu süresi başladı. Yarışmaya katılmak isteyen Fotoğraf branşı kursiyerleri başvurularını KO-MEK’in resmi web sitesi olan www.komek.org adresi üstünden yapabilecek.

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmanın son müracaat zamanı 27 Nisan 2020 olarak belirlendi. Eserler 30 Nisan 2020 Perşembe gününe kadar Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi Halkla İlişkiler Birimi’ne teslim edilecek. Eserleri değerlendirecek olan seçici kurul ise 7 Mayıs 2020 Perşembe günü toplanarak dereceye giren resimleri belirleyecek. Gene aynı gün sonuçlar açıklanacak.

KATILIM ŞARTLARI

Yarışmada yağlıboya tekniği kullanılabilecek. Kursiyerler belirtilen teknikte, istedikleri ebattaki eserlerle yarışmaya dahil olabilecek. Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları haricinde, 2019-2020 eğitim- öğretim senesinde KO-MEK fotoğraf kursunda eğitim alan kursiyerler katılamayacak. Jüri değerlendirmesi sonucu dereceye giren ilk dört fotoğraf KO-MEK genel sergisinde sergilenebilecek. Katılımcılar ifade biçiminde ve fotoğraf boyutunda özgür olacak.

İLK DÖRT ESERE 2 BİN TL

Yarışma, geçen yıllarda olduğu benzer biçimde bu yıl da para ödüllü olacak. Yarışmada dereceye giren ilk dört esere 2 bin TL para ödülü verilecek.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr