Kayak tutkunları İdlib için dev Türk bayrağıyla kaydı

İdlib’de sürdürülen Bahar Kalkanı Harekatı’nda Esed rejimi tarafınca meydana getirilen hain saldırılar sonucunda yaşamını kaybeden Mehmetçikler için tüm Türkiye tek yürek oldu. Kocaeli’de de kayak tutkunları şehitleri anmak için pistte dev Türk bayrağı ile kaydı.

JAK’DAN ZİRVEDE BAYRAKLI ANMA

Kartepe ilçesinde bulunan Samanlı Dağları’ndaki kayak merkezinde Kocaeli Jandarma İl Komutanlığı’na bağlı Jandarma Arama ve Kurtarma (JAK) timleri öncülüğünde bir araya gelen kayak tutkunları, İdlib şehitlerini anmak için dev Türk bayrağını dalgalandırarak kaydılar. Ortalama uzunluğu 2 bin 500 metre olan pistte toplanan kayak tutkunları dev Türk bayrağını açarak çevresinde toplandı. Kayak tutkunlarına JAK timleri ve kayak merkezi çalışanları da kar motorları ve paletli kar araçları ile birlikte rol aldı. Siren eşliğinde Türk bayrağını dalgalandırarak pistte kayan vatandaşlar, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” çarpıcı sözleri attı. Ortalama 2 bin 500 kilometrelik kayışın arkasından bayrak çevresinde toplanan kayak tutkunları ve JAK timleri şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.

ÖLÜRCESİNE VATANIMIZI SAVUNACAĞIZ

Duygularını ifade eden vatandaşlardan Cengiz Kürev adlı kayak antrönörü, İdlib’de savaşan Mehmetçiğin yanında olduklarını göstermek istediklerini ifade ederek, “Bugün burada İdlib’de şehit düşen askerlerimiz için bir kayış yapmayı planladık. Burada jandarma ekiplerimiz ve kayak okulumuzun yardımıyla yaptığımız kayışımızı kazasız, belasız bir halde gerçekleştireceğiz. Bayrağımızı açıp siren sesi ile beraber pistimizin sonuna kadar ineceğiz. Buradan tüm Mehmetçiğimizin Tanrı yardımcıları olsun, şehit düşenlere de Tanrı rahmet eylesin. Geride kalan ailelerine sabır diliyoruz. İnşallah bunun tekrarının olmamasını diliyoruz. Bizim vatanımız bir bütündür. Kesinlikle hiçbir karesini asla hiç kimseye bırakmayacağız. Ölürcesine vatanımızı savunacağız” dedi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr