Kartepe’ye Taziye Evi

Kartepe Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafınca vatandaşlara sağlanan Taziye Çadırı hizmetinin yanı sıra Etüt Proje Müdürlüğünün hazırladığı proje ile Kartepe’ye Taziye Evi kazandırılacak.Yapımına başlanan projenin kaba inşaatının sona yaklaştığı görülüyor.

Taziye ve Kültür Evi Bir Arada
Fatih sultan Mehmet Mahallesi’nde yapımına başlanan taziye evi 432 metre kare kapalı alanı 80 metre kare açık alanı ile hizmet erecek. Bay Taziye Salonu 243 metre kare, Kadın Taziye Salonu 95 metre kare, yönetim ofisi 15 metre kare, mutfak 29 metre kare olacak. Taziye Evi’nde ek olarak bay-bayan ve engelli şadırvan ile wc yer alacak. Oturma gruplarının da yer alacağı ve fazlaca amaçlı olarak tasarlanan Taziye Evi mahallenin öteki sosyal-kültürel gereksinimleri doğrultusunda Kültür Evi olarak da hizmet verecek.  

Acılarımızı Paylaşmayı Arzu Ediyoruz
İnsan dini, içsel ve etik değerleri herşeyin üstünde tuttuklarını belirten Belediye Başkanı Devasa “Rabbim bizlere acıyı da luğu de bu dünyada gösteriyor. Hepimiz acısını paylaştıkça azaltan, mutluluğu paylaştıkça çoğaltan bir milletin evlatlarıyız. Sevdiklerimizi kaybettiğimizde onların acısını yaşayıp, yasını tutuyoruz. Yas evresini sevdiklerimizle, dostlarımızla, akrabalarımızla daha uygun elverişli koşullarda yapabileceğimiz Taziye Evi için çalışmalarımızı hızlandırdık. Doğal olarak ki gönül asla kullanmamayı ister, sadece Ankebut Suresi 57’nci Ayet de “Her nefis ölümü yaşayacaktır. Sonunda bizlere döndürüleceksiniz” dendiği benzer biçimde acımızı hemşehrilerimizle bir ve birlikte olarak paylaşmayı arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.        

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com