fbpx

Kartepe'de yarıyıl tatili yoğunluğu yaşanıyor

Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi manzarasıyla konuklarına eşi olmayan güzellikler sunan Kartepe’de, kar yağışı aralıklarla etkili oluyor.

Kayak ve snowboard yapılabilen bölgede zipline, kızak, safari turları şeklinde etkinliklerle hizmet veren işletmeler, bölgesel lezzetleriyle de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Kocaeli’deki Samanlı Dağları’nın zirvesinde ve İstanbul’a ortalama 1,5 saat mesafede bulunan Kartepe’nin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 153 santimetreye ulaştı. 

Büyükşehir Belediyesi, 550 personel ve 225 araçtan oluşan kar timiyle kentin yüksek kesimlerde tesirini aralıklarla sürdüren yağışa müdahale ederek yolları açık tutuyor. 

“Sevgiyi güçlendirmek için en güzel yerlerden birisi”

Sisli Vadi’deki ziyaretçilerden Şule Hoşsöz, AA muhabirine, sömestr tatili dolayısıyla kızı ve arkadaşını eğlendirmek için Sakarya’dan Kartepe’ye geldiklerini belirterek, çocuklarla beraber olunca her şeyin tadını çıkarabildiklerini söylemiş oldu. 

İlk kızak deneyiminde birazcık korktuğunu ifade eden Hoşsöz, birkaç kez çocuklarla deneyince keyif almaya başladıklarını söyledi.

Hoşsöz, Sakarya’ya yakın olması sebebiyle günübirlik Kartepe’ye gelebildiklerini dile getirerek, zamanlarını keyifli bir halde değerlendirdiklerini aktardı.

Fatih Şen de sömestr tatilini değerlendirmek için kızını Kartepe’ye getirdiğini, güzel zaman geçirdiklerini, burasının yaşadıkları Adapazarı’na “yakınlığını” fırsata çevirdiklerini belirtti. 

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.guncelkocaeli.com