fbpx

Kartepe Meclisi’nde ‘Deprem Anıtı’ konuşuldu

Kartepe Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Dev gibi başkanlığında belediye meclis sonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Belediye Başkanı Dev gibi, CHP grubu tarafınca meclise sunulan sual önergelerine de tek tek yanıt verdi.

“DEPREM ANITI İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Ocak meclis raporunun onaylanması sonrasında CHP grubu tarafınca “Zelzele Anıtı” hakkında sual önergesine Başkan Dev gibi, “Zelzele bizim gerçeğimizdir. 99 depreminde çoğumuz yakınlarımızı, dostlarımızı kaybettik. Zelzele acılarını en iyi yaşayan bizleriz. Anıt için en kısa sürede ihtiyaç duyulan yapılacaktır” dedi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Mecliste belediye meclisinin 10 yıl süre ile Kocaeli İl Güvenlik Müdürlüğü’ne tahsis edilen ve tahsis süresi biten, Çepni Mahallesi Çepni Caddesi No:48 adresinde, bulunan Suadiye Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası olarak kullanılan eski Suadiye Belediye Hizmet Binası ile Acısu Mahallesi Sapanca Yolu Caddesi No:543 adresinde, Kartepe İlçe Güvenlik Müdürlüğü ve Uzunçiftlik Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası olarak kullanılan eski Acısu Belediye Hizmet Binasının tahsis sürelerinin yenilenmesi maddesi onaylandı.

HAVALE EDİLDİ

Şubat ayı meclis gündeminde yer edinen Arslanbey Mahallesi uygulama bayındır planı ve plan hükmü değişikliği maddesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na, belediye hizmetlerinde kullanılmak suretiyle kazandırılan bağışlama vasıta maddesi oy birliği ile kabul edildi. Emekevler Mahallesi Uygulama İmar Planı değişikliği maddesi ise İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr