fbpx

Karamürsel Halk Eğitim Merkezinde çocuklar için maske dikiliyor

Koronavirüs’ün ülkemizde görülmesinin ardından Karamürsel Halk Eğitim Merkezi’nin usta öğretmenleri ve öğrencileri hem ilimizin hem de Karamürsel’in maske ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2 aydan bu yana maske dikimini sürdürüyordu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi üzerine halk eğitim merkezi çocuk maskesi dikimine de başladı.

DEVLET HASTANESİ TALEPTE BULUNDU

Karamürsel Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hamza Şahin, Karamürsel Devlet Hastanesi’nin talebi üzerine ilçede pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte maske dikimini gerçekleştirilmeye başlanıldığını söyledi. Karamürsel Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü usta öğreticileri ve öğretmenleri hastane yönetiminin verdiğini malzemelerle gönüllü olarak maske diktiğini belirten Şahin, “Koronavirüs nedeni ile Karamürsel Devlet Hastanesi, hastaneye gelen vatandaşlara verilmek üzere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne maske dikimi talebinde bulundu. Gelen talebi karşılamak üzere üç atölye kuruldu ve günlük 250-300 adet maske dikimine başlanıldı” dedi.

“HERKES ALKIŞI HAK EDİYOR”

Şimdi de, Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı olgunlaşma enstitülerinde çocuk maskesi üretimi talebinde bulundu. Merkezimizde usta öğretici ve öğretmenlerimizle haftada 500 adet hedefle çocuk maskesi üretimine başladık. Görev alan herkesin alkışı hak ettiğine inanıyor, teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. Karamürsel Halk Eğitim Merkezinde haftalık 500 adet kız çocuklar için çiçekli pembe, erkek çocuklar için yıldızlı mavi maske dikimi yapılıyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr