Karakadılar’a rakip çıktı. Dilşat Haczeyni il başkanlığına aday

HACZEYNİ DE ADAY

8 Mart Pazar günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak olan İl Gençlik Kolları Kongresi için Av. Salih Akıllı Karakadılar adaylığını açıklamıştı. Bugün, Dilşat Özlem Haczeyni de il başkanlığına aday bulunduğunu deklare etti. Kuvvetli bir gençlik yapısı inşa ettiklerinden bahseden Haczeyni, şunları söylemiş oldu;

“ÖNCE İNSAN”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş genç bir partili olarak, Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Altı Ok’un felsefesi doğrultusunda, ilim ve bilimin, “ilkin insan” diyen sol ve toplumsal demokrat değerlerin ışığında partimize ve toplumumuza hizmet etmek için bir yola çıkmış bulunuyoruz.

BAMBAŞKA BİR TÜRKİYE

Bizim hayallerimizde bambaşka bir Türkiye var; talandan, şiddetten, kötülükten, ayrımcılıktan gözü dönmüşlerin hayal edemeyeceği kadar aydınlık, tahmin bile edemeyeceği kadar rahat.

YOKSULLUĞUN ORTADAN KALKTIĞI

Eşitliğin, özgürlüğün, adaletin temelleri üstüne kurulu, gelecek kaygısının olmadığı, hanım cinayetlerinin yaşanmadığı, şiddetin kabul görecek bahanelere sığdırılmadığı, işsizliğin, açlığın, yoksulluğun ortadan kalktığı aydınlık bir Türkiye hayal ediyor ve bunun için çalışıyoruz.

GÜÇLÜ GENÇLİK YAPISI

Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için gerçekçi projeler oluşturarak, düşünce ve fiil üreten, yaşamış olduğu coğrafyayı tanıyan ve gereksinimlerini doğru tespit edebilen kuvvetli bir gençlik yapısı inşa ediyoruz. Hedefimiz büyükşehir diyerek yola çıkıyor ve bu hedefi gerçekleştirmek için neler yapılması icap ettiğini bilerek güvenilir adımlarla yürüyoruz.

BÜYÜK SORUMLULUK

Kocaelimiz 1 milyon 953 bin nüfusu ile gezim, endüstri, hizmet sektörleri ve lojistik alanında ülkemizin gözbebeği olabilecek bir potansiyele haiz. Bizlere düşen ise bu potansiyeli halkımıza göstermek ve bunun Cumhuriyet Halk Partisi ile mümkün olduğuna inandırmaktır. Gençlik Kollarımız, partimizin geleceğinin inşasında büyük bir sorumluluğa haizdir. Partimiz ve ülkemizin geleceği için bu büyük sorumluluğu üstüne almak suretiyle onur bir yola çıkmış bulunuyoruz.

MUTLULUK VE ONUR

Tüm bu mesuliyet bilinciyle ve genç delegelerimizden aldığımız güçle, 8 Mart’ta gerçekleştireceğimiz İl Gençlik Kolları Kongresi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığımızı duyurmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz.

RAHMETLE ANIYORUZ

Türk Hanımı’na seçme ve seçilme hakkını teslim eden Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserimden biri söylediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kocaeli Gençlik Kolları Başkanlığı’na aday olan ilk hanım olmaktan ek olarak onur duyuyorum. Sözlerimize son verirken, İdlib’te yaşanmış olan saldırıyı kınıyor, şehitlerimizi dualarla yad ediyoruz. Hükümet duyuru etmese de bizlerin vatan evlatları olarak yas tuttuğunun da altını çizmek istiyoruz. Aziz Türk Milleti’nin başı sağ solsun.

DİLŞAT HASRET HACZEYNİ KİMDİR ?

1992 Ankara doğumlu. Karamürsel Alp Anadolu Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. 2010 senesinde CHP üyesi oldu. 2014 Mahalli Seçimleri’nde Sandık Netice Sistemi Koordinatörlüğü, 2016-2018 döneminde Kocaeli G.K. İl Başkan Yardımcılığı, 2018-2020 döneminde İzmit İlçe Bilişim Srm. Başkan Yardımcılığı, 2019 Mahalli Seçimleri’nde Sandık Kurulu Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş oldu.

2016 yılından bu yana CHP Parti Okulu bünyesinde Parti Eğitmeni, Parti Okulu Dijtal Medya Ekibi Üyesi ve Parti Okulu Gençlik Kampları Sorumlusu olarak çalışmalarına devam ediyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com