fbpx

Kar Yağışı Kaç Gün Sürecek?

Yurdumuzun Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üstünden gelen soğuk ve yağışlı havanın tesiri altına gireceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine gore hava sıcaklığında ani düşüş olacağı ve yurdun birçok bölgesinde karla karışık yağmur ve kar yağacağı tahmin ediliyor.

Kocaeli’de 3 Gün

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinde yer edinen verilere gore Kocaeli’de Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri kar yağışı umut ediliyor. Öte taraftan Pazar günü hava sıcaklığının -1’e kadar düşeceği tahmin ediliyor.

İşte Meteorolojinin Gün Gün Hava Tahmin Raporu

Çarşamba günü Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde görülecek yağışların çoğu zaman yağmur, akşam saatlerinden sonrasında Trakya’da karla karışık yağmur ve kar, Marmara, Ege ve Akdeniz’de güçlü sağanak yağış şeklinde olması umut ediliyor.

Perşembe günü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu haricinde ülke genelinde yağış umut ediliyor. Yağışların Trakya, Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kar, Akdeniz kıyı kesiminde sağanak, yağış alan öteki yerlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yurdumuzun Cuma günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üstünden gelen yeni bir soğuk havanın tesiri altına gireceği tahmin ediliyor. Ülkemizin şimal ve doğu bölgelerinde beklenen yağışların Doğu Akdeniz kıyıları haricinde ülke genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması umut ediliyor.

Hava Sıcaklıkları 10-15 Aşama Birden Azalacak

Hafta ortasına kadar mevsim normallerinin üstünde seyretmesi beklenilen hava sıcaklıklarının ilkin Balkanlardan sonrasında Karadeniz üstünden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerle beraber, ülkemiz genelinde hissedilir derecede (10-15 C aşama) azalarak gelecek hafta başına kadar mevsim normalleri altında seyretmesi umut ediliyor.

Ülke Genelinde Fırtına Umut ediliyor

Rüzgârın, Çarşamba günü Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu ile Karadeniz’in iç kesimlerinde, Perşembe günü ise Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde {güney} ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (70-100 Km/saat) eseceği sadece rüzgârın Çarşamba günü öğle saatlerinden başlayarak Marmara’da, Perşembe günü ise kuzeybatı kesimlerde şimal ve kuzeybatı yönlere döneceği tahmin ediliyor.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com