fbpx

Kandıra’da en büyük karpuza altın!

KORONA’YI YENMİŞTİ

Eşiyle birlikte Korona virüsü yendiğini dün açıklayan Kandıra Döngelli Mahalle Muhtarı Barış Yaşar, mahallesinde üretilen lezzetli karpuzları tanıtmak için dikkat çeken bir kampanya düzenledi. Muhtar Barış Yaşar, Döngelli Mahallesi sınırlarında ekilmesi kaydıyla ilçede en büyük karpuzu yetiştiren çiftçiye altın hediye edeceğini açıkladı.

GURUR DUYARAK

Döngelli Mahalle Muhtarı Barış Yaşar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“DÖNGELLİ MAHALLE MUHTARLIĞINDAN
MAHALLE HALKINA DUYRULUR
Selamun aleykum malum meşhur KANDIRA DÖNGELLİ karpuzu ekim zamanı başladı ve DÖNGELLİ mahalle halkı meşhur karpuzunun çekirdeğini ve fidelerini toprakla buluşturmaya öğüten değil üreten olmaya çalışan bir mahalleyiz. Bende gurur duyarak onur duyarak bu mahallenin muhtarlığını yapmaktayım.

ALTIN HEDİYE EDECEĞİM

Üretim yapan çiftçilerimize hem teşvik hem de tatlı bir rekabet katmak amacıyla ve meşhur KANDIRA DÖNGELLİ karpuzunun adını daha da duyurmak için bu sene ve geleneksel hale getirmek istediğim bir uygulama yapacağız.
DÖNGELLİ mahalle nüfusuna kayıtlı olup DÖNGELLİ mahallesi sınırları içinde ekilmesi şartıyla en büyük karpuzu üretene, en çok karpuz ekene(dönüm) ve en lezzetli karpuzu yetiştirene altın hediye edeceğim. Tüm mahalle halkıma ilanen duyurulur…

BAL ARISI GİBİ ÜRETEN

Daima bir bal arısı gibi üreten, çalışan, kendini geliştiren ekonomiye hayat veren bir mahalleyiz rabbim tüm tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçi kardeşlerime kolaylık versin emeklerinin karşılıklarını alabilmeyi nasip etsin…
DÖNGELLİ MAHALLE MUHTARI
BARIŞ YAŞAR
Not. Resimlerin hepsi DÖNGELLİ mahallesine aittir.”

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com