fbpx

İzmit'te 5 katlı apartman karantinaya alındı


İzmit Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesi’nde bulunan 739 numaralı apartmanda 3 farklı dairede oturan toplam 9 kişide koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine bahsi geçen apartman hemen karantina altına alındı.
İşte İzmit Kaymakamlığından yapılan açıklama:
“İzmit İlçesi Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesindeki 739 Numaralı 10 daireli apartmanda 3 farklı dairede oturan 9 kişinin Covid 19 test sonucu pozitif çıkmış ve Hastanelerimizde tedavi altına alınmışlardır. Söz konusu apartmandaki 10 farklı dairede toplam 38 kişinin ikamet ettiği tespit edilmiştir.
İzmit İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından;
Farklı dairelerde bulaş olması nedeniyle vaka sayısında artma riski olduğu değerlendirilmiş ve bulaşın önlenebilmesi için hayati öneme sahip sosyal izolasyonun sağlanabilmesi amacıyla ; 07.06.2020 tarihinden itibaren söz konusu 739 Nolu apartmanda oturan kişilerin ikinci bir karara kadar ikametlerinde kalmalarının sağlanması,apartmana başkalarının girişine izin verilmemesi ve tam karantina tedbirlerinin uygulanmasına;
1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri gereğince karar verilmiştir.
Karantina tedbiri uygulanan apartmanda oturan vatandaşlarımızın İzmit Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubuna ulaşabilecekleri telefon numarası kendileriyle paylaşılmış olup zorunlu ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubumuz tarafından karşılanacaktır.
Yeni bir dönem olarak yaşamaya başladığımız kontrollü hayat döneminde; belirlenen kurallara uyulması ve alınan tedbirlerin uygulanmasının önemini bir kez daha hatırlatıyor,herkese sağlık ve mutluluklar diliyorum.
İnşaallah bu dönemi de hep birlikte atlatacağız…”

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.cagdaskocaeli.com.tr