fbpx

İzmit’te 2 mahallede yüksek Korona riski

İKİ SOKAK KARANTİNAYA ALINMIŞTI

İzmit’te de son dönemde Korona virüs paniği iki mahalle üzerine yoğunlaştı. Bu iki mahalle Serdar Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesi. Hatta Serdar Mahallesinde geçtiğimiz Perşembe günü İnce Sokak ve Güç Sokak karantina altına alındı. Ancak gazetemize ulaşan mahalle sakinleri bu önlemlerin yetersiz olduğunu savunuyor.

YENİ VAKALAR

Gazetemize ulaşan bölge vatandaşları şunları anlattı:
“Son dönemde Serdar ve Yenidoğan mahallelerinde çok yoğun Korona virüs vakaları çıkıyor. Ve bu arkadaşlarımız evde karantina altına alınıyorlar. Ama bu büyük bir hata. Ne yazık ki çok büyük bir hata.

NASIL VİRÜSTEN KORUNACAK?

Bakın bu mahallelerin sosyolojik yapısı incelendiğinde bir evde birçok insanın yaşadığını görürsünüz. Az odalı ufak evler bunların birçoğu. Şimdi böyle bir ortamda örneğin bir evde 10 kişi var aynı zamanda da bir kişi karantinada. Nasıl koruyacaksın diğer insanları virüsten? Çok büyük bir tehlike.

İZMİT İÇİN BÜYÜK RİSK

Bunu bir tarafa bırakıyorum. Bu iki mahalledeki risk İzmit için büyük bir riske dönüşecek. Çünkü bu mahallede oturan insanlar sürekli çarşıda. Bazen pazarda, bazen çarşıda çalışıyor. Sürekli insanların içinde. Çok ciddi bir Korona virüs tehlikesinden bahsediyorum.

YURTLARDA KARANTİNAYA ALINSINLAR

Biz mahalle sakinleri olarak mahallemizde Korona virüs tespit edilen ve temaslı olan herkesin yurtlarda karantinaya alınmasını istiyoruz. Yahu dünyanın bin bir ülkesinden geldiler de biz misafir ettik. Kendi vatandaşımızı mı edemeyeceğiz?

PANDEMİ KURULUNUN İLGİLENMESİNİ İSTİYORLAR

Kocaeli İl Hıfzısıhha Kurulu ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün bizim bu sıkıntımızla daha yakinen ilgilenmesini istiyoruz. Çünkü oluşacak büyük riski en iyi onlar biliyor. Bu sebeple pandemi kurullarımızdan destek ve ilgi bekliyoruz. Çok geç olmadan bu iki mahalleye el atsınlar.”

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com