fbpx

İzmit’e Veteriner Müdürlüğü İstiyorlar

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Şehir Konseyi “Sokak Hayvanları Emek harcama Grubu” Adına İKK Yürütme Kurulu üyesi Gonca Çelik Ketenağ, 3 Mart’ta yapılacak olan İzmit Belediye Meclisinde gündeme alınan Baytar İşleri Müdürlüğü maddesinin,  meclis onayından geçmesini temenni ettiklerini bildirdi. İşte o izahat;

YAŞAYABİLECEKLERİ KENT İÇİ ALAN

İlçemiz sınırları içinde yaşayan, sahipli ve sahipsiz hayvanların kayıt altına alınarak kontrolsüz üremelerin, terk edilmelerin önüne geçmek; 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası gereği “Kısırlaştır, Aşılat, Yerinde Yaşat” ilkesi ile üremeleri ve aşı takipleri denetim altına alınmış sokak hayvanlarının insanlarla uyum içinde yaşayabilecekleri güvenli şehir içi alanların oluşturulmasını sağlamak.

HAYVAN KORKUSUNA YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Sahipli ve sahipsiz hayvanlara yönelik olarak verilecek eğitimlerle halkımızda hayvan korkusuna ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarda bulunmak. Mevzuyla ilgili poster, broşür vb. yayınların basımı ve dağıtımını yapmak.

TEDAVİ MERKEZİ OLUŞTURULMASI

İzmit’teki sokak hayvanlarının kısırlaştırılmalarını hızlandırmak ve insani ve kafi tıbbi donanımların, tedavilerinin, ameliyatlarının yapılabileceği Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezi oluşturulmasını sağlamak

BİR GEREKLİLİK

Hayvanlardan hayvanlara ve hayvanlardan insanlara geçebilecek hastalıkları tanıtmak, korunma ve çözüm yollarını belirlemek, kişisel hijyen, besin hijyeni, şehir zararlılarıyla savaşım, hayvan sağlığı ve çevre sağlığı mevzuları ile ilgili emek harcamalar düzenleyerek İzmit Halkına ve Hayvan Dostlarımıza yararlı bir Baytar İşleri Müdürlüğü biriminin oluşturulmasının bir gereklilik bulunduğunu düşünüyoruz. 3 Mart 2020 tarihinde yapılacak İzmit Belediye Meclisi gündemine alınan, Baytar İşleri Müdürlüğü maddesinin, tüm meclis üyelerinin oy birliği ile meclis onayından geçmesini temenni ediyoruz..

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com