fbpx

İzmit Belediyesi’nden korona açıklaması

Sosyal medyada ve bazı yayın organlarında bugün yer alan iddialara, yaptığı yazılı açıklama ile yanıt veren İzmit Belediyesi, bahsi geçen personelin oğlunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirilmesi üzerine kafeteryanın dezenfekte edilerek kullanıma kapatıldığını belirtti.

Açıklamada ayrıca personelin, koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı prosedürlerine uygun bir şekilde hastanede gözlem altına alındığı ve personele yapılan testlerin negatif sonuçlandığı ifade edildi.

İşte İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklama:

Bugün bazı yayın organlarında, İzmit Belediyesi Belsa Plaza 9’uncu katta bulunan kafeteryada çalışan personelin oğlunda koronavirüs testinin pozitif çıktığı, ilgili personelin ve kafeteryanın çalışmaya devam ettiği hakkındaki haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu personelin oğlunun testinin pozitif çıktığının tarafımıza bildirilmesi üzerine, kafeterya derhal dezenfekte edilerek kullanıma kapatılmıştır. Kafeterya personeli de koronavirüs tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı prosedürlerine uygun bir şekilde hastanede gözlem altına alınmış, personele yapılan testler negatif sonuçlanmıştır.

Bu süreçte kafeteryanın hizmete devam ettiği bilgisi de tamamen gerçek dışıdır. İnsan sağlığı konusunda son derece dikkatle hareket eden Belediyemiz, söz konusu durumla ilgili gerekli önlemleri alarak, süreci hassasiyetle takip etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com