fbpx

İzmit Belediyesi 240 taşınmazı satacak

25 GÜNDEM MADDESİ VAR

İzmit Belediyesi pandemi nedeniyle ertelenen belediye meclis toplantısını 4 ay sonra bugün gerçekleştirecek. Belsa Plaza’da bulunan meclis salonunda yapılacak toplantıya Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlık yapacak. 15 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıda İzmit Belediyesine ait 240 taşınmasın satışı, 36 kadro talebi, veteriner şube müdürlüğünün kurulması, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün ayrılması gündemleri yer alacak. Denetim Komisyonu ve Faaliyet raporlarının ikinci oturumda görüşülmesi bekleniyor.

YENİ MÜDÜRLÜKLER TALEP EDİLECEK

İzmit Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Toplantıda ilk olarak 3 Encümen üyesi, ihtisas komisyonların ve denetim komisyonunun seçimleri gerçekleştirilecek. Seçimlerin ardından kadro ihdas cetvelinde değişiklikler görüşülecek. İzmit Belediyesinin ikinci kez Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün Basın ayrı Halkla İlişkiler ayrı müdürlük olarak ikiye ayrılması ve Veteriner Şube Müdürlüğünün kurulması istenecek.

36 KADRO YENİDEN MECLİSTE

Ayrıca mecliste 3 çocuk gelişim uzmanı, 4 kütüphaneci, 4 mütercim, 4 sanat tarihçi, 4 tercüman, 2 veteriner hekim, 2 veteriner sağlık teknikeri, 2 veteriner sağlık teknisyeni, 4 çocuk eğitmeni, 4 çocuk rehberi ve gözetmenin aralarında bulunduğu 36 kadronun açılması istenecek. Ancak AK Parti grubunun 1 Ocak’ta çok sayıda sözleşmeli memurun sözleşmesinin yenilenmeyerek işten çıkartılması nedeniyle bu talebe olumlu bakmayacağı düşünülüyor.

117 MEZRA SATIŞA SUNULUYOR

Mecliste İzmit Belediyesine ait olan 240 taşınmazın satışı da gündeme gelecek. 123’ü Vadi Kent’e bulunan daire ve iş yerleri olan satışta 117’de köy mezrası yer alıyor. Köy mezraları köylerdeki vatandaşların ve muhtarların talebi üzerine satışa çıkartıldığı belirtildi. Ancak mecliste mezraların satışı ile ilgili kararın nasıl olacağı hakkında net bir bilgi yok. Her iki partinin grup toplantısında çıkacak sonuç satışlarda etkili olacak.

HALK SÜT İÇİN 3 MİLYON KREDİ

Faaliyet ve denetim raporlarının ikinci oturuma bırakılması beklenen meclis toplantısında Halk Süt ile ilgili Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in istediği 3 milyonluk kredi talebi de görüşülecek. Hürriyet’in İstanbul Büyükşehir Belediyesine vereceği halk sütün bir an önce hayata geçmesi için kredinin alınması için meclis üyelerini ikna etmesi bekleniyor. Kredi ile ilgili gruplardan çıkacak karar etkili olacak.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.buyukkocaeli.com.tr