İşte yeni hat ve güzergahlar

YENI HAT VE GÜZERGAH DÜZENLEMELERI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ulaşım planlamaları neticesinde toplu taşımada yeni hat oluşturulması ve güzergah düzenlemeleri çalışmalarına devam ediyor. 5 No.lu birleşke içinde imzalanan ortaklaşa iş sözleşmesine bağlı olarak bazı hatlarda düzenlemeler yapılmış oldu.

HATLARDA DÜZENLEMELER YAPILDI

Hafta içinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. ile Türkiyenin en fazlaca hususi halk otobüsüne haiz olan işletmesi 5 No.lu Birleşke içinde imzalanan ortaklaşa iş sözleşmesine bağlı olarak Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü tarafınca İzmit ve Derince bölgesinde çalışan bazı hatlarda düzenlemeler yapılmış oldu.

ÜCRETSİZ AKTARMA

Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen emek harcamalar kapsamında yeni aktarmalı hatlar oluşturuldu. Bu kapsamda 80 A hattı oluşturuldu. 80 A  ve  135 nolu hatlar otogar Akarca cd. durağı parasız aktarma noktasında birbirleri ile parasız aktarmalı olarak çalışacak. Aktarmalı çalışacak 80 A vasıta güzergahı Çocuk hastanesi Plaj yolu garaj hattı için oluşturulan hat Karadenizliler Mahallesi Meşhur Pınar Caddesi Çocuk Hastanesi Yuvam Akarca 2. Etap Uğur Mumcu Caddesi Altıncıoğlu Caddesi Murat Caddesi Seymen Caddesinden devam edip otogarda son buluyor. Akarca Caddesi parasız aktarma noktası olarak Salkım Söğüt Caddesi Uluçınar Caddesi Akkavaklar Caddesi Konak Sokak Paşa Caddesi Adnan Menderes Bulvarı Bekirdere Santral Cumhuriyet Parkı Yenituran Acısu Orduevi ve Plajyolu Garajda son bulacak.

YENİ HAT 80A VE 80B

Oluşturulan yeni 80B hattı ile mevcut 25 No.lu hat seferlerden kaldırıldı. 25 No.lu hat ile 120 dakika olan sefer aralığı yeni 80B hattı ile 60 dakikaya indirildi. Yeni oluşturulan 80B 135 Nolu hat ile otogar durağı parasız aktarma noktasında bir birleri ile parasız aktarmalı olarak çalışacak. Hat güzergahı Karadenizliler Mahallesi Meşhur Pınar Caddesi Çocuk Hastanesi Yuvam Akarca 2. Etap Uğur Mumcu Caddesi Altıncıoğlu Caddesi Murat Caddesi Seymen Caddesi ve Otogardan oluşuyor. Otogar parasız aktarma noktası olarak Güneş Cd. – Şirin Evler – Bekirdere – Santral – Cumhuriyet Parkı – Yenituran – Acısu – Orduevi – Plajyolu Garaj. Plajyolu Garaj – Çocuk Hst. : Plajyolu Garaj – Halkevi – L.Atakan Cd. – Baç – Santral – M.Ali Paşa – Zincirlikuyu Cd. – Üçyol – Bekirdere – Şirineveler – F.İzmidi Cd. – Seymen Cd. – Otogar – S. Murat Cd. – Altıncıoğlu Cd. – U.Mumcu Cd. – Yuvam Akarca 2. Etap – Elmatepe Cd. – Çocuk Hst. – Ünlüpınar Cd. – Karadenizliler Mh. Kullanılacak.

135 NOLU HAT SEFERLERİ YENİLENDİ

Yeni oluşturulan hatlara uyum emek vermesi kapsamında mevcut olarak etkinlik gösteren 80 nolu Plajyolu Yuvam hattının sefer saatleri tekrardan düzenlendi. 135 no.lu Körfez şehir Halkevi Yahya Kaptan ve otogar hattı güzergah ve sefer saati düzenlemesi yapılmış oldu. Yeni oluşturulan 80A ve 80B hatları ile entegrasyon çerçevesinde 135 No.lu Körfez Şehir Halkevi Yahya Kaptan ve otogar hattının Yuvam Akarca Çocuk hastanesi Karadenizliler mahallesi olan son güzergahı otogar olarak yenilendi. Meydana getirilen yeni düzenleme ile Körfez ve Derince bölgesinden İzmit Hanım Doğum ve Çocuk Hastanesine ulaşım için 135 No.lu Hat araçlarını kullanacak olan vatandaşlar Otogar son duraktan 80A ve 80B hat araçlarına parasız aktarma ile binebilecek. 135 No.lu hattın sefer saatleri 80A ve 80B hatları ile parasız aktarmalı olarak çalıştırılacağından sefer saatleri entegrasyon kapsamında tekrardan düzenlendi.

114 NOLU HAT GÜZERGAHI

Ulaşım planlama emekleri kapsamında 114 nolu hattın mevcut güzergahı Körfezkent Mevlana Caddesi Rüzgarlı Sokak Piri Reis Caddesi Güvenlik Caddesi Gülay Sokak Kaşkal İstiklal Caddesi Denizciler Caddesi 44 Evler Köprülü Kavşağı ve D100 Karayolu Caddesi olarak yenilendi.

10 NOLU OTOGAR UMUTTEPE HATTI

Otogar kalkışla D 605 karayolu Kocaeli Üniversitesi Köprülü Kavşağı Kurtuluş Bulvarı Kalımlı Komsuoğlu Bulvarı Umuttepe Güzergahı meydana getirilen yeni düzenleme ile kurtuluş bulvarı ambulans yolu iptal edilerek otogar kalkışla D605 karayolu Kocaeli Üniversitesi köprülü kavşağı bayındırlık konutlarını kapsayarak egemenlik caddesi 17 ağustos bulvarı Rehabilitasyon merkezi Kurtuluş bulvarı Kalımlı komsuoğlu bulvarı ve Umuttepe olarak değiştirildi. Meydana getirilen düzenleme ile vatandaşların tek araç ile Otogara ve Tramvaya ulaşım hizmeti sağlandı.

PAZARTESİ BAŞLIYOR

Yeni hatlar güzergah ve sefer saatleri değişimleri 09 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren başlamış olacak. Meydana getirilen düzenlemeler ile toplu taşıma hizmetlerinin verimli sürdürülebilir olması sağlanmış ve hatlarda yolcu yoğunluğuna gore vasıta optimizasyonları yapılmış oluyor. Vatandaşların daha kaliteli ve konforlu toplu taşıma hizmeti almaları için emek harcamalar devam edecek.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com