fbpx

İsmetpaşa Stadı ihaleye çıkıyor

MİLLET BAHÇELERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri sürecinde verdiği en önemli müjdeler arasında yer alan Millet Bahçeleri projesi, ülke genelinde olduğu gibi kentimizde de büyük heyecan uyandırmıştı. Bu kapsamda ilimizde de her ilçeye bir millet bahçesinin yapılması için çalışmalar yapıldı. Ancak ihaleye çıkılmadı

İSMET PAŞA STADI

İlk ihalenin ise Derince için yapılması kararlaştırıldı.Bilindiği gibi İsmetpaşa Stadı’nın bulunduğu alan daha önce TOKİ’ye devredilmişti. TOKİ, bu alana karşılık yeni stadyum inşaat etti. Yıkılan alana ise Millet Bahçesi yapılmasına karar verildi.

17 AĞUSTOS’TA

Geçtiğimiz ay ise Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile uzun bir görüşme gerçekleştiren Büyükşehir Belediye BaşkanıTahir Büyükakın, toplantıda, Millet Bahçeleri projelerini de masaya yatırmıştı. Bunun üzerine  TOKİ, bu bölgede yapılacak olan Millet Bahçesi ile ilgili ihale tarihini belirledi. İhale, 17 Ağustos günü saat 14.00’da TOKİ Genel Merkezi’nde yapılacak.

GÖLCÜK MİLLET BAHÇESİ

 Bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan, at yarışı tesislerinin altında, Koray Aydın Parkı’nın üstünde yer alan, Örcün Mahallesi sınırları içinde bulunan alanda yapımı planlanan Millet Bahçesi ihalesi ise 18 Ağustos tarihinde 14.00’da TOKİ Genel Merkezi’nde yapılacak.Gölcük Örcün Mahallesi sınırları içinde bulunan alana Millet Bahçesi yapılacak.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com