fbpx

İgsaş Ortaokulu sokak hayvanlarını unutmadı

Daha ilkin yaptıkları toplumsal mesuliyet projeleri ile öteki okullara örnek olan İgsaş Ortaokulu öğrencileri ekmek israfının önüne geçmek, sokak hayvanlarını yemeksiz bırakmamak için “Ekmeğini Çöpe Atma-Hayvanlara Yem Olsun” projesini başlattı. Sokak hayvanlarını beslemek için başlatılan projeye Körfez Belediyesi’de destek verdi.

İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Proje kapsamında öğrenciler boş vakitlerinde evlerinde ve mahallelerinde kalan ekmekleri topluyor. Toplanan ekmekler öğrenciler tarafınca çuvallanıp çiftliklere ve yiyecek bulamayan sokak hayanları ile yaban hayvanlarının yaşam alanlarına bırakıyor. Proje kapsamında ekmek israfının önüne geçilirken, sokakta kalan hayvanların yiyecek ihtiyacı gideriliyor.

“PROJEMİZ ÖRNEK OLSUN”

Projenin öğrencilere birçok kazanımı bulunduğunu ifade eden İgsaş Ortaokulu Müdürü Murat Dumansız, “Günümüzün en büyük problemi israf. Biz bu isrtafın önüne geçmek istiyoruz. Bizde öğrencilerimizle beraber ‘Ekmeğini Çöpe Atma-Hayvanlara Yem Olsun’ projesini başlattık. Projemize Körfez Belediyesi’de destek verdi. Projemizin öğrencilere bir fazlaca katkısı var. Bunun başlangıcında ekmek israfının önüne geçmek var. Topladıkları ekmekleri okul bahçemizde kuşlara yem olarak bırakıyorlar ve hayvan sevgisi aşılanıyor. Bunun haricinde çocuklarımıza tüketebilecekleri kadar ekmek alma bilincini kazandırıyoruz. İnşallah projemiz öteki okullarımızı da örnek olur” dedi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.bizimyaka.com