fbpx

Hürriyet’ten Tolga Eray İçin Kök Hücre Bağışı Çağrısı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Özgürlük 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde yapmış olduğu anlamlı davet ile ilik nakli bekleyen Tolga Eray için tüm kenti kök hücre bağışına çağrı etti.

İzmit Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısı’nda 4 Şubat Dünya Kanser Günü ile ilgili bir konuşma icra eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Özgürlük, kök hücre bağışı mevzusunda anlamlı bir kampanyaya öncülük etti. Kanserin dünya üstündeki insan sağlığını en fazla tehdit eden hastalık bulunduğunu ifade eden Başkan Özgürlük, “Dünyada kanser hastalığı insan sağlığı için en büyük tehlikedir. Bu hastalığın ırkı, dini, ülkesi, büyüğü, küçüğü maalesef yok. Bölgemizdeki sivil cemiyet örgütleriyle ve bu mevzuda gönüllü vatandaşlarımızla beraber savaşım etmek hem kanseri yenmede hem de cemiyet sağlığını oluşturmada fazlaca mühim bir faktördür” dedi.

Anlamlı Davet

Kök hücre bağışının öneminin altını çizen Başkan Özgürlük, ilimizde tedavisi devam eden bir hasta için anlamlı bir kampanyanın başlamasına imza attı. Başkan Özgürlük, “Şu anda Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde lösemi tedavisi gören 33 yaşındaki Tolga Eray’ın gereksinim duyan ilik nakli için 5 Şubat Çarşamba günü İzmit Endüstri Sitesi Toplantı Salonundaki Kızılay istasyonuna giderek kök hücre bağışı hayata geçirmeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Özgürlük yapmış olduğu davet ile tüm kenti kök hücre bağışına çağrı etti.

Zaman içinde Yarışıyorlar

Binlerce kanser hastasının kök hücre ve ilik nakli için beklerken zaman içinde yarıştığını söyleyen Başkan Özgürlük, “Devletimizde binlerce ilik nakli bekleyen hastamız var. Beş dakikanızı ayırarak, üç tüp kan vererek bir insan kurtarabilirsiniz. Tüm vatandaşlarımızı bu anlamlı günde bu anlamlı çağrımıza destek vermeye çağrı ediyorum. 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nün bu hastalıkla ilgili farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ederek, tüm kanser hastalarına acil şifalar arzuluyorum” diye konuştu.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.istekocaeli.com