fbpx

Hürriyet’ten çocuklara karne hediyesi

Projelerini ve çalışmalarını hanımefendiler ve çocuklar üstüne kurduğunu ifade eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Özgürlük sömestr tatiline girecek evlatların daha verimli ve sıhhatli geçirebilmesi adına parasız yüzme kursu düzenliyor. 8-14 yaş arasındaki çocuklar için İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen yüzme eğitimi Tepeköy Mahallesi bulunan yarı olimpik havuzda gerçekleştirecek.

1800 ÇOCUĞA ÜCRETSİZ YÜZME KURSU

İzmit Belediyesinin düzenlemiş olduğu parasız yüzme kursu kapsamında 1 koordinatör ve 6 eğitmen eşliğinde çocuklar yüzme öğrenebilecek. Günde 3 seans üstünden yapılacak eğitimler sonucunda sömestr tatili süresince toplamda bin 800 çocuğa eğitim verilmesi planlanıyor.

KAYIT YAPTIRMAK ÇOK KOLAY

8-14 yaş arasındaki evlatların yararlanabileceği parasız yüzme kursu için Tepeköy Mahallesi Bayındırlık Kalıcı Konutları 17 Ağustos Bulvarı No 69ta bulunan İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu ve Aquapark tesislerine başvurulması gerekiyor. Kurs için istenilen malzemeler ise kayıt formu bone terlik havlu mayo ve şort olarak ifade edilirken detaylı informasyon ve kayıt için 0536 913 10 41 numaralı telefondan irtibata geçilebileceği açıklandı.

HAFTADA 3 GÜN 3 SEANS

Günde 3 seans üstünden yapılacak eğitimler kapsamında ders günleri Pazartesi Çarşamba ve Perşembe olacak şekilde ayarlanırken Haftada 3 gün gerçekleşecek eğitimlerin saatleri ise 09:00-10:00 10:00-11:00 ve 11:00-12:00 saatleri olarak belirlendi.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com