fbpx

Hürriyet Elazığ’a gidiyor

İzmit Belediyesi tarafınca Elazığ’da yaşanmış olan zelzele sonrasında bugün yardım kampanyası başlatıldı. Özgürlük, yardımların toplandığı Yunus Emre Kültür Merkezi’ne gelmiş olarak açıklamalarda bulunmuş oldu. İzmit Belediyesi Elazığ’da yaşanmış olan feci depremin peşinden yardım kampanyası başlattı. Bugün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yardımlar toplanmaya başlanırken, kampanyaya sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. Başkan Özgürlük’te Yunus Emre Kültür Merkezi’ne gelmiş olarak emekleri yakından takip etti.

“EN İYİ BİZ ANLARIZ”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Özgürlük de Yunus Emre Kültür Merkezi’ne gelmiş olarak emekleri yakından takip etti. Izahat icra eden Özgürlük, “Maalesef üzücü günler yaşıyoruz. Elazığ ve Malatya’ya oldukça oldukça geçmiş olsun. Zelzele felaketinde yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı arzuluyorum. Kocaeli olarak bu insanları en iyi biz anlarız. Depremin yaşandığını öğrenir öğrenmez 10 kişilik arama kurtarma ekibimizi derhal harekete geçirdik. O ekip bölgede çalışmalara başladı. Koordineli bir halde yoğun bir emek verme yürütüyorlar. Bölgede çadırlar kurduk. Arkadaşlarımızdan data aldık ve kış eşyalarına yoğun bir gerekseme bulunduğunu öğrendik” dedi.

“10 KİŞİLİK BİR EKİPLE GİDECEĞİZ”

Elazığ’a gideceğini açıklayan Özgürlük, “Mevzuyla ilgili oldukça sayıda yurttaş bizlere ulaştı. Ikimiz de bu şekilde bir organizasyon yapalım ve destek olalım dedik. Yarın akşam 20.00 – 21.00’e kadar yardımları toplayacağız peşinden gece tırımız yola çıkacak. Zelzele gerçeğini unutmadan yaşamalıyız. Her kentin ciddi bir zelzele politikası olmalı ve lüzumlu önlemler alınmalı. Vatandaşımıza da oldukça teşekkür ediyorum. İnsanımızın hakikaten yüreği oldukça güzel. Kim iyilik yapıyorsa Tanrı razı olsun. Türkiye olarak dayanışma ruhumuzu gösteriyoruz. Bölgeye gitmek istiyoruz fakat tayyare seferleri oldukça yoğun. Muhtemelen yarın 10 kişilik bir ekiple bölgeye gideceğiz ve alanda incelemeler yapacağız” ifadelerinde bulunmuş oldu. Öte taraftan yardım kampanyasına katkı sunmak isteyen vatandaşlar 27 Ocak akşamına kadar Isıtıcı, battaniye, uyku tulumu, bot, mont, çocuk bezi, hijyenik ped, termal içlik, kuru bakliyat yardımlarını Yunus Emre Kültür Merkezi’ne teslim edebilirler.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.kocaeligazetesi.com.tr