Hac kuraları çekiliyor

PERŞEMBE GÜNÜ

Kocaeli İl Müftülüğünden yapılan hac kurası duyurusunda şu ifadelere yer verildi:
“Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan hacı adaylarının heyecanla beklediği hac kuraları 9 Ocak 2020 Perşembe günü Saat 10.00’ çekiliyor.

CANLI YAYINLANACAK

Kura çekimi Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda, noter ve kamuoyu huzurunda yapılacak. Kura, hacı adaylarının kayıt yaptırdıkları iller bazında “Otel ve Oda Tercihli” hac konaklama türlerinde sıralamaya konulmaları şeklinde çekilecek. Kura sonuçlarında asıl ve yedek tasnifi yapılmayacağı gibi Diyanet ve acente ayırımı da yapılmayacak. Bu itibarla kura çekimi Diyanet TV’den program akışına bağlı kalarak canlı
Yayınlanacaktır.

83 BİN 430

Kura sonucunda 83.430 kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Noter huzurunda, kamuoyuna açık yapılacak kura sonuçlarının, aynı gün saat: 21:00’den itibaren e-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabileceği gibi SMS yoluyla da grup başlarına gönderilecektir.

KESİN KAYITLAR

Kurada ‘Kesin Kayıt Hakkı’ elde edenler, 13-24 Ocak 2020 tarihleri arasında kayıtlarını yaptıracaklardır. 13 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 08:00’den itibaren www.hac.gov.tr adresindeki “Kesin Kayıt Belgesi” linkinden e-Devlet kimlik doğrulama sistemi ile kendilerine ait e-Devlet şifreleriyle giriş yaptıktan sonra “Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonunu” veya “Acenta Organizasyonunu” tercih ederek “2020 Yılı Hac Organizasyonuna Kesit Kayıt Yaptırabilir” belgesini almak suretiyle kayıtlarını İl Müftülüğü veye tercih edeceği Acenteye kaydını yaptırabilecektir.”

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com