fbpx

Gölcük Devlet Hastanesi pandemi hastanesi oldu

KOCAELİ RİSKLİ

Korona virüsle mücadelemiz tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizde bu virüs sebebiyle 1.006 vatandaşımız hayatını kaybetti. Rakamlar artış hızı düşse de günden güne yükselmeye devam ediyor. Kocaeli de en riskli beş kentten biri olarak dikkat çekiyor.

ÜÇ HASTANE VARDI

Kentimizde daha önceden Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Seka Devlet Hastanesi ve Darıca Farabi Devlet Hastanesi pandemi hastanesi olarak ilan edilmişti. Bu üç hastanede Korona virüs tedavi süreci işletiliyordu. Tanı konan vatandaşlar bu hastanelerde tedavi altına alınıyordu.

DÖRT OLDU

Pazartesi gününden itibaren bu üç hastaneye ek olarak bir devlet hastanesi daha pandemi hastanesi ilan edildi. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesini de pandemi hastanesi olarak belirledi.

BİR DE YURT BAĞLANDI

Özellikle Başiskele, Gölcük ve Karamürsel’deki Korona virüs şüphelileri ve hastaları artık bu hastanede tedavi altına alınacak. Öte yandan Gölcük Devlet Hastanesine bir de öğrenci yurdu bağlandı. Korona virüs testi yapılan vatandaşlar sonuçları çıkana kadar ilk aşamada bu yurtta misafir edilecek. Test sonucu pozitif çıkanlar ise Gölcük Devlet Hastanesinde tedavi altına alınacak.

İÇERİĞİN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK: www.enkocaeli.com